Projekty

Dwie kobiety przy tablicy dyskutują rozrysowane schematy

Tabela projektów

Zestawienie projektów realizowanych przez Fundację
Nazwa Opis Okres realizacji Status Link WWW
Konferencja Centra Zdrowia Psychicznego w Małopolsce – doświadczenia i perspektywy na przyszłość

Fundacja Deca współorganizowała wraz ze Szpitalem Babińskiego w Krakowie Konferencję Centra Zdrowia Psychicznego w Małopolsce – doświadczenia i perspektywy na przyszłość. Konferencja odbyła się 18 marca 2024r.

- Zakończony
Oczarowanie – Odczarowanie: Art Brut i Arteterapia w Babińskim

Celem projektu „Oczarowanie – Odczarowanie: Art Brut i Arteterapia w Babińskim” było rozwijanie kreatywności i aktywizacja osób starszych i niepełnosprawnych (chorujących psychicznie).

- Zakończony
"Bezpłatne przejazdy rehabilitacyjne dla pacjentów oddziałów psychiatrycznych"

Projekt realizowany przez naszą Fundację dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miejskiej Kraków. Beneficjentami projektu byli pacjenci oddziałów psychiatrycznych Szpitala Babińskiego w Krakowie.

- Zakończony
„Przejazdy dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie” – druga edycja

Nasza Fundacja już po raz drugi realizowała projekt pod nazwą „Przejazdy dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie”.

- Zakończony
"Przejazdy w celach rehabilitacyjnych dla pacjentów oddziałów Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie” - 3 edycja

Nasza Fundacja już po raz trzeci realizowała projekt pod nazwą „Przejazdy w celach rehabilitacyjnych dla pacjentów Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie”.

- Zakończony
XXII Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego

17 maja 2023 r. zakończył się XXII Mityng Lekkoatletyczny w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych uczestnicy i organizatorzy dali radę.

Zakończony
XXI Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego

29 czerwca 2022r. zawodnicy dzielnie walczyli na boisku a publiczność gorąco ich dopingowała!

Zakończony
XX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego

5 czerwca 2019r. zawodnicy dzielnie walczyli na boisku a później przy muzyce bawili się w Teatrze.

Zakończony
XIX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego

XIX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego odbył się w środę 13 czerwca 2018r. na terenie obiektu sportowego przy ul. Babińskiego 29 w Krakowie. Impreza po raz czwarty była organizowana w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”.

Zakończony
Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Projekt polega na zmianie stylu życia (sposobu żywienia i aktywności fizycznej) 20 osób dorosłych, z zaburzeniami psychicznymi, mieszkańców Krakowa, poprzez uczestnictwo w warsztatach kulinarnych i w zajęciach aktywizujących.

- Zakończony
"Oczami natury" warsztaty arteterapeutyczne o tematyce roślinnej i wystawa prac uczestników

Projekt polegał na udziale w wybranych warsztatach o tematyce botanicznej, podczas których powstało 69 prac w różnych technikach. Następnie prace zostały oprawione i pokazane publiczności podczas wernisażu wystawy.

- Zakończony
Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie

Projekt polegał na uzupełnieniu figur i kukiełek zabytkowej szopki krakowskiej oraz przygotowaniu przedstawienia jasełkowego. Zabytkowa drewniana Szopka Krakowska (Kobierzyńska) wpisana do rejestru zabytków, została wykonana w 1930r.

- Zakończony
Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób chorujących psychicznie

Projekt polegał na zmianie stylu życia (sposobu żywienia i aktywności fizycznej) 20 osób dorosłych, z zaburzeniami psychicznymi, mieszkańców Krakowa, poprzez uczestnictwo w warsztatach kulinarnych i w zajęciach aktywizujących.

Odbyły się 2 edycje projektu:

- Zakończony
90 lat miasta-ogrodu – Szpital Babińskiego w obiektywie

Projekt „90 lat miasta-ogrodu – Szpital Babińskiego w obiektywie” to wystawa starej i współczesnej fotografii Szpitala w Galerii Pałacyk „Sokół” - Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Krakowie.

- Zakończony LINK
XVIII Mityng Lekkoatletyczny

1 maja 2017 r. odbył się XVIII Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego organizowany w ramach XVIII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”.

- Zakończony
Mieszkania treningowe

Prowadzimy mieszkania treningowe (wcześniejsza nazwa: chronione) dla osób chorujących psychicznie od 2007r. Nasi podopieczni aktywizują się społecznie i zawodowo poprzez uczestnictwo w zajęciach Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy.

- W realizacji
Praca nad kobiecością

Projekt był adresowany od kobiet bezdomnych mieszkających obecnie w Przytulisku Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Malborskiej w Krakowie. Zajęcia z beneficjentkami prowadzili terapeuci z Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia ze Szpitala Babińskiego.

- Zakończony
XVII Mityng Lekkoatletyczny

1 czerwca 2016 r. odbył się XVII Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego. Po raz kolejny zawody były zorganizowane w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” a nasza Fundacja otrzymała dofinansowanie na realizację Mityngu od Gminy Miejskiej Kraków.

- Zakończony
XVI Mityng Lekkoatletyczny

3 czerwca 2015 r. odbył się XVI Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego. W tym roku zawody były zorganizowane w ramach XVI Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” a nasza Fundacja otrzymała dofinansowanie na realizację Mityngu od Gminy Miejskiej Kraków.

- Zakończony
Droga do pracy osob chorujacych psychicznie

Głównym celem projektu jest integracja zawodowa osób chorujących psychicznie, pacjentów Szpitala im. J.

- Zakończony
Spółdzielnia Socjalna "Kobierzyn"

Projekt "Założenie Spółdzielni Socjalnej" został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.2.2. Wsparcie Ekonomii Społecznej, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, POKL 2007-2013, zrealizowany w 2013r.

- W realizacji LINK
Rodzina w opresji

Projekt „Rodzina w opresji – psychoedukacja rodzin osób niepełnosprawnych chorujących psychicznie” to cykl zajęć psychoedukacyjnych trwających ok. 4 miesięcy, organizowanych dla rodzin pacjentów dotkniętych schizofrenią.

- Zakończony
Szkolenie z zakresu terapii przez sztukę

Projekt „Szkolenie w zakresie terapii przez sztukę w dziedzinach muzyki, teatru i tańca oraz przygotowanie przez uczestników szkolenia prezentacji dokonań artystycznych swoich podopiecznych i własnej pracy w ramach szkolenia” finansowany w ramach Programu Operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzict

- Zakończony
Szkolenia dla ukraińskich profesjonalistów

Projekt „Wspieranie rozwoju reformy opieki zdrowotnej na Ukrainie poprzez edukacje w zakresie budowania nowoczesnej psychiatrii” realizowany jest w ramach polskiego programu pomocy zagranicznej w roku 2008 finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

- Zakończony

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz