Projekty

Dwie kobiety przy tablicy dyskutują rozrysowane schematy

Tabela projektów

Zestawienie projektów realizowanych przez Fundację
Nazwa Opis Okres realizacji Status Link WWW
"Oczami natury" warsztaty arteterapeutyczne o tematyce roślinnej i wystawa prac uczestników

Projekt polega na udziale w wybranych warsztatach o tematyce botanicznej, podczas których powstaną prace w różnych technikach. Następnie prace zostaną oprawione i pokazane publiczności podczas wernisażu wystawy.

- W realizacji
Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie

Projekt polega na uzupełnieniu figur i kukiełek zabytkowej szopki krakowskiej oraz przygotowaniu przedstawienia jasełkowego. Zabytkowa drewniana Szopka Krakowska (Kobierzyńska) wpisana do rejestru zabytków, została wykonana w 1930r.

- Zakończony
Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Projekt polega na zmianie stylu życia (sposobu żywienia i aktywności fizycznej) 20 osób dorosłych, z zaburzeniami psychicznymi, mieszkańców Krakowa, poprzez uczestnictwo w warsztatach kulinarnych i w zajęciach aktywizujących.

- Zakończony
90 lat miasta-ogrodu – Szpital Babińskiego w obiektywie

Projekt „90 lat miasta-ogrodu – Szpital Babińskiego w obiektywie” to wystawa starej i współczesnej fotografii Szpitala w Galerii Pałacyk „Sokół” - Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Krakowie.

- Zakończony LINK
XVIII Mityng Lekkoatletyczny

1 maja 2017 r. odbył się XVIII Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego organizowany w ramach XVIII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”.

- Zakończony
Mieszkania chronione

Prowadzimy mieszkania chronione dla osób chorujących psychicznie od 2007r. Nasi podopieczni aktywizują się społecznie i zawodowo poprzez uczestnictwo w zajęciach Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy. Niektórzy z nich pracują zarobkowo, uczą się lub są wolontariuszami.

- Planowany
Praca nad kobiecością

Projekt był adresowany od kobiet bezdomnych mieszkających obecnie w Przytulisku Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Malborskiej w Krakowie. Zajęcia z beneficjentkami prowadzili terapeuci z Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia ze Szpitala Babińskiego.

- Zakończony
XVII Mityng Lekkoatletyczny

1 czerwca 2016 r. odbył się XVII Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego. Po raz kolejny zawody były zorganizowane w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” a nasza Fundacja otrzymała dofinansowanie na realizację Mityngu od Gminy Miejskiej Kraków.

- Zakończony
XVI Mityng Lekkoatletyczny

3 czerwca 2015 r. odbył się XVI Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego. W tym roku zawody były zorganizowane w ramach XVI Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” a nasza Fundacja otrzymała dofinansowanie na realizację Mityngu od Gminy Miejskiej Kraków.

- Zakończony
Droga do pracy osob chorujacych psychicznie

Głównym celem projektu jest integracja zawodowa osób chorujących psychicznie, pacjentów Szpitala im. J.

- Zakończony
Spółdzielnia Socjalna "Kobierzyn"

Projekt "Założenie Spółdzielni Socjalnej" został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.2.2. Wsparcie Ekonomii Społecznej, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, POKL 2007-2013, zrealizowany w 2013r.

- W realizacji LINK
Rodzina w opresji

Projekt „Rodzina w opresji – psychoedukacja rodzin osób niepełnosprawnych chorujących psychicznie” to cykl zajęć psychoedukacyjnych trwających ok. 4 miesięcy, organizowanych dla rodzin pacjentów dotkniętych schizofrenią.

- Zakończony
Szkolenie z zakresu terapii przez sztukę

Projekt „Szkolenie w zakresie terapii przez sztukę w dziedzinach muzyki, teatru i tańca oraz przygotowanie przez uczestników szkolenia prezentacji dokonań artystycznych swoich podopiecznych i własnej pracy w ramach szkolenia” finansowany w ramach Programu Operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzict

- Zakończony
Szkolenia dla ukraińskich profesjonalistów

Projekt „Wspieranie rozwoju reformy opieki zdrowotnej na Ukrainie poprzez edukacje w zakresie budowania nowoczesnej psychiatrii” realizowany jest w ramach polskiego programu pomocy zagranicznej w roku 2008 finansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

- Zakończony

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz