Plik gazet leżący na stole
boże narodzenie

Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim naszym Podopiecznym, Darczyńcom, Przyjaciołom i Wspierającym Fundację zdrowia, radości i odpoczynku w miłej i serdecznej atmosferze.

plakat szopka

Przedstawienie Jasełkowe

W dniach 19, 20 i 21 grudnia 2022r. w teatrze Szpitala Babińskiego w Krakowie wystawione zostało przedstawienie jasełkowe w ramach projektu "Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie”. Do teatru licznie przybyli m.in. pacjenci i pracownicy Szpitala Babińskiego, mieszkańcy okolicznych osiedli, podopieczni dwóch krakowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej i uczniowie szkoły integracyjnej.

scenografia

Przygotowania do przedstawienia jasełkowego

Od września trwają próby do przedstawienia jasełkowego z udziałem kukiełek, które powstały podczas warsztatów rękodzielniczych w ramach projektu „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie”.

plakat szopka

Zapraszamy na Jasełka!

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca oraz Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie serdecznie zapraszają na przedstawienie jasełkowe w ramach projektu „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie”.

kukiełki: góral i góralka

Powstawanie kukiełek w ramach projektu "Szopka Krakowska"

Kolejny etap projektu „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie” został zakończony. Uczestnicy warsztatów rękodzielniczych zaprojektowali i wykonali kukiełki do przedstawienia jasełkowego. Najpierw powstały szkielety z drutu, które zostały wypełnione gazetami, folią aluminiową i papierem. Ze specjalnej glinki ulepione zostały twarze, dłonie i stopy. Uczestnicy malowali kukiełkom twarze, doczepiali fryzury i przygotowali akcesoria. Następnie krawcowa uszyła efektowne stroje zgodnie z projektem uczestników.

uczestnicy wyruszają na wycieczkę

Zakończenie projektu „Dla zdrowia”

1 minuta czytania

30 sierpnia 2022r. zakończyliśmy zajęcia w projekcie „Dla zdrowia- warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób chorujących psychicznie” wycieczką integracyjną. Odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów uczestnictwa.

gotowe figurki Maryi i Józefa

Powstawanie figurek ceramicznych w ramach projektu „Szopka Krakowska”

Uczestnicy projektu „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie” w ramach warsztatów ceramicznych ulepili z gliny figurki do Szopki. Figurki przedstawiają Świętą Rodzinę, Aniołów, pasterzy, Trzech Króli i zwierzęta. Niektórzy uczestnicy wykazali się inwencja twórcza i ulepili np. Lajkonika, Krakowiankę czy św. Brata Alberta.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz