Plik gazet leżący na stole
kukiełki: góral i góralka

Powstawanie kukiełek w ramach projektu "Szopka Krakowska"

Kolejny etap projektu „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie” został zakończony. Uczestnicy warsztatów rękodzielniczych zaprojektowali i wykonali kukiełki do przedstawienia jasełkowego. Najpierw powstały szkielety z drutu, które zostały wypełnione gazetami, folią aluminiową i papierem. Ze specjalnej glinki ulepione zostały twarze, dłonie i stopy. Uczestnicy malowali kukiełkom twarze, doczepiali fryzury i przygotowali akcesoria. Następnie krawcowa uszyła efektowne stroje zgodnie z projektem uczestników.

gotowe figurki Maryi i Józefa

Powstawanie figurek ceramicznych w ramach projektu „Szopka Krakowska”

Uczestnicy projektu „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie” w ramach warsztatów ceramicznych ulepili z gliny figurki do Szopki. Figurki przedstawiają Świętą Rodzinę, Aniołów, pasterzy, Trzech Króli i zwierzęta. Niektórzy uczestnicy wykazali się inwencja twórcza i ulepili np. Lajkonika, Krakowiankę czy św. Brata Alberta.

ćwiczenia, nordic walking, siłownia

Zajęcia aktywizujące w projekcie „Dla zdrowia"

1 minuta czytania

W ramach projektu „Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób chorujących psychicznie” współfinansowany ze środków Miasta Krakowa odbył się wykład na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Wojciech Żarów - fizjoterapeuta wyjaśnił uczestnikom w jaki sposób zwiększyć swoją codzienną aktywność fizyczną, jakie przeszkody stoją na drodze do rozpoczęcia ćwiczeń i jak je pokonać.

warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne w projekcie „Dla zdrowia"

1 minuta czytania

Trwa projekt „Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób chorujących psychicznie” współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładu o zdrowym żywieniu przygotowanego przez panią dietetyk Aldonę Głowacką, która bardzo ciekawie przybliżyła tajniki zdrowej kuchni. Podała tez kilka przydatnych wskazówek jak zmniejszyć kaloryczność posiłków.

mityng2022

XXI Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego w Krakowie zakończony!

2 minuty czytania

29 czerwca 2022r. zawodnicy dzielnie walczyli na boisku a publiczność gorąco ich dopingowała!
Fantastyczna impreza, cieszymy się, że wróciła po przerwie spowodowanej epidemią i że mogliśmy włączyć się w jej organizację. Mityng już po raz szósty odbył się w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych Kocham Kraków z Wzajemnością i był współfinansowany przez Miasto Kraków.

logo_krakow

XXI Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego

1 minuta czytania

29 czerwca 2022 r. odbędzie się XXI Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego. Mityng wraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Po raz kolejny zawody będą organizowane w ramach Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z wzajemnością”.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz