Aktualności

Plik gazet leżący na stole
ceramika z motywami owadów

Rozpoczynamy projekt "Oczami natury" edycja 2

Zapraszamy do udziału w projekcie Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca „Oczami natury” warsztaty arteterapeutyczne i wystawa prac uczestników inspirowanych światem owadów, edycja 2. Projekt polega na organizacji różnorodnych warsztatów arteterapeutycznych inspirowanych światem owadów oraz przygotowaniu wystawy prac uczestników warsztatów.

wielkanoc 2024

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim Państwu radości, zdrowia i nadziei. Niech te Święta przyniosą nam chwile wytchnienia i odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.

1,5%

1,5% dla Fundacji Deca

Za nami kolejny rok działalności i czas na podsumowania. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom – prywatnym i firmom oraz wszystkim osobom, które przekazały na cele statutowe Fundacji 1,5% podatku za 2023 rok. To dzięki Państwu mogliśmy skutecznie i aktywnie działać na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi.

mieszkanie treningowe

Zmiany w mieszkaniach chronionych

W poprzednim roku nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu naszych mieszkań chronionych. Zmiany była spowodowane m. in. koniecznością dostosowania warunków mieszkaniowych do standardów nowej ustawy o pomocy społecznej i nowego rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie mieszkań treningowych i wspomaganych. Wg nowych regulacji prawnych nie stosuje się już określenia mieszkania chronione, lecz właśnie mieszkania treningowe lub wspomagane.

czym jest arteterapia

Artykuł o arteterapii

W październiku ubiegłego roku Fundacja Deca nawiązała współpracę z portalem Leki.pl - leki po ludzku. Można tam znaleźć informacje na temat chorób, leczenia, leków a także grup wsparcia czy pokonywania trudności związanych z konkretną diagnozą. Nasza współpraca dotyczy obszaru zdrowia psychicznego.

życzenia 2023

Życzenia Świąteczne

1 minuta czytania

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia naszym Podopiecznym, Darczyńcom, Przyjaciołom i Sympatykom oraz wszystkim osobom wspierającym działania Fundacji życzymy zdrowia, ciepła i radości. Oby nadchodzący Nowy Rok – 2024 przyniósł wszystkim to, do dla nich najlepsze. Pomyślności, szczęścia i spełnienia wszelkich marzeń życzy Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca!

wręczenie wyróżnienia

Wyróżnienie w konkursie Kryształy Soli 2023

1 minuta czytania

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca otrzymała wyróżnienie na gali wręczenia nagród Województwa Małopolskiego Amicus Hominum i Kryształy Soli edycja 2023.
Uroczystość odbyła się w Filharmonii Krakowskiej 12 grudnia 2023 r. Wyróżnienie z rąk Iwony Gibas Członka Zarządu Województwa Małopolskiego, Jana Tadeusza Dudy Przewodniczącego Rady Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Radnych Sejmiku odebrała Prezes Fundacji Ewa Jędrys. 

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz