XVI Mityng Lekkoatletyczny

3 czerwca 2015 r. odbył się XVI Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego. W tym roku zawody były zorganizowane w ramach XVI Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” a nasza Fundacja otrzymała dofinansowanie na realizację Mityngu od Gminy Miejskiej Kraków.
W imprezie uczestniczyło aż 289 zawodników reprezentujących oddziały Szpitala Babińskiego, Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Pomocy. Kibicowała im licznie zgromadzona publiczność a w organizacji pomagała grupa 18 wolontariuszy.
Gościem honorowym Mityngu był pan Bogdan Dąsal Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych.
Odbyło się 7 konkurencji sportowych z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz grupy wiekowe. Rozdano 22 komplety medali, puchary w konkurencji „bieg mityngowy o puchar Dyrektora Szpitala” a każdy z uczestników otrzymał nagrodę za udział w zawodach. O Mityngu napisał Dziennik Polski w artykule „Jedyna taka impreza w Polsce” (http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3887969,jedyna-taka-impreza-sport...).
Pogoda dopisała, wszyscy bawili się świetnie - najpierw na zawodach a po ich zakończeniu na dyskotece w budynku Teatru Szpitala.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
www.krakow.pl
www.ngo.krakow.pl

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz