XVIII Mityng Lekkoatletyczny

1 maja 2017 r. odbył się XVIII Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego organizowany w ramach XVIII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”.
W imprezie uczestniczyło aż 301 zawodników reprezentujących oddziały Szpitala Babińskiego i 8 instytucji zewnętrznych: Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Pomocy. Zawodników dopingowało liczne grono kibiców a w organizacji pomagała grupa wolontariuszy reprezentujących środowiska akademickie oraz firmę "Sabre". Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało Motorowe Pogotowie Ratunkowe R2.
Rozegrano 6 konkurencji indywidualnych z podziałem na płeć oraz grupy wiekowe: bieg jubileuszowy, biegi sprinterskie, rzut piłeczką palantową, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, rzut do celu oraz 2 konkurencje drużynowe: przeciąganie liny oraz bieg sztafetowy 4x100m. Rozdano 22 komplety medali, puchary w konkurencji „bieg jubileuszowy o puchar Dyrektora Szpitala” a każdy z uczestników otrzymał nagrodę za udział w zawodach. Oprócz konkurencji sportowych odbyła się rywalizacja w dziedzinie artystycznej: wybrano najładniejszy totem i najciekawszy transparent nawiązujący do 100-lecia Szpitala Babińskiego.
Walka o najwyższe laury była zacięta, ale toczona w duchu sportowej rywalizacji. Pogoda dopisała, wszyscy bawili się świetnie - najpierw na zawodach a po ich zakończeniu na dyskotece w budynku Teatru Szpitala. Do tańca grał zespół „Handycap” z WTZ z Harbutowic. W przerwie między tańcami uczestnicy mogli skorzystać z poczęstunku i napojów przygotowanych przez organizatorów, pracownię kulinarną Centrum Terapii oraz cukiernię „Bolesław Lupa”.
Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
www.krakow.pl
www.ngo.krakow.pl

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz