Arteterapia

Jednym z głównych działań Fundacji Deca jest promowanie terapii przez sztukę. Arteterapia pozwala wydobyć kreatywność i dać poczucie dumy osobom chorującym psychicznie. Sztuka pozwala także niejako przedstawić i nazwać świat osób, które doświadczają rzeczywistości w odmienny sposób.

Naszym celem jest zebranie środków na finansowanie zajęć arteterapeutycznych oraz na szkolenia profesjonalnych arteterapeutów. Arteterapię i sztukę art-brut promujemy organizując wystawy i konferencje.

Pomóż nam zrobić więcej!

logo-malopolska-v-rgb.png

Szopka Krakowska

„Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie” to projekt angażujący osoby chcące odnowić szopkę krakowską, która znajduje się w Teatrze Szpitala Babińskiego.

3_2.png

Kiermasz jesienny w Kobierzynie!

1 minuta czytania

Terapeuci zajęciowi i Pacjenci Szpitala Babińskiego zapraszają na tradycyjny Kiermasz jesienny. W tym roku Kiermasz odbędzie się w poniedziałek i wtorek, 30 i 31 października w godzinach od 8.00 do 17.00 w Centrum Terapii (budynek nr XIV przy rondzie głównym Szpitala).

Festiwal SAMI Z SIEBIE 23-26 czerwca 2015r.

1 minuta czytania

Zapraszamy do udziału w Festiwalu sztuki osób chorujących psychicznie "Sami z Siebie" połączonego z obchodami 73 rocznicy eksterminacji pacjentów Szpitala. Festiwal organizowany jest na terenie Szpitala Babińskiego w Krakowie we współpracy z naszą Fundacją.

Program Festiwalu

Bal Pacjentów 2013

1 minuta czytania

10 października 2013 r. Fundacja Deca wraz z terapeutami Szpitala Babińskiego zorganizowała bal dla Pacjentów z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Nieznany mężczyzna wylewa farbę na przygotowane płótno, w tle widać innych uczestników warsztatów arteterapii

II Festiwal Arteterapii w Krakowskim Szpitalu Babińskiego

1 minuta czytania

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie Im. Tomasza Deca oraz Szpital Specjalistyczny im. dr J. Babińskiego serdecznie zapraszają 4 grudnia 2008r. do Sali Teatru Szpitala przy ul. Babińskiego 29 na FESTIWAL SZTUKI OSÓB CHORUJĄCYCH PSYCHICZNIE.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz