Arteterapia

Jednym z głównych działań Fundacji Deca jest promowanie terapii przez sztukę. Arteterapia pozwala wydobyć kreatywność i dać poczucie dumy osobom chorującym psychicznie. Sztuka pozwala także niejako przedstawić i nazwać świat osób, które doświadczają rzeczywistości w odmienny sposób.

Naszym celem jest zebranie środków na finansowanie zajęć arteterapeutycznych oraz na szkolenia profesjonalnych arteterapeutów. Arteterapię i sztukę art-brut promujemy organizując wystawy i konferencje.

Pomóż nam zrobić więcej!

wysta

Wystawa "Oczami natury"

26 czerwca 2024r. w budynku Centrum Terapii Zajęciowej w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie odbył się wernisaż wystawy "Oczami natury".

plakat Oczami natury 2

Wernisaż wystawy "Oczami natury"

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy "Oczami natury", który odbędzie się 26 czerwca 2024r. o godzinie 13.30 w budynku Centrum Terapii Zajęciowej w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie (ul. Babińskiego 29).

metaloplastyka3

Warsztaty w projekcie "Oczami natury" edycja 2

Kończą się warsztaty w projekcie „Oczami natury” warsztaty arteterapeutyczne i wystawa prac uczestników inspirowanych światem owadów, edycja 2. W warsztatach wzięły udział osoby zaburzeniami psychicznymi, mieszkańcy Województwa Małopolskiego.

ceramika z motywami owadów

Rozpoczynamy projekt "Oczami natury" edycja 2

Zapraszamy do udziału w projekcie Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca „Oczami natury” warsztaty arteterapeutyczne i wystawa prac uczestników inspirowanych światem owadów, edycja 2. Projekt polega na organizacji różnorodnych warsztatów arteterapeutycznych inspirowanych światem owadów oraz przygotowaniu wystawy prac uczestników warsztatów.

czym jest arteterapia

Artykuł o arteterapii

W październiku ubiegłego roku Fundacja Deca nawiązała współpracę z portalem Leki.pl - leki po ludzku. Można tam znaleźć informacje na temat chorób, leczenia, leków a także grup wsparcia czy pokonywania trudności związanych z konkretną diagnozą. Nasza współpraca dotyczy obszaru zdrowia psychicznego.

katalog prac projektu

Katalog prac projektu "Oczami natury"

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca wydała katalog z pracami uczestników projektu "Oczami natury" warsztaty arteterapeutyczne o tematyce roślinnej i wystawa prac uczestników. W projekcie skierowanym do osób po kryzysach psychicznych uczestnicy brali udział pod opieką terapeutów w warsztatach arteterapeutycznych. Efektem projektu jest 69 prac, które powstały w 4 różnych technikach: flower pounding, batik, ceramika, kalkografia.

księga pamiątkowa

Finisaż wystawy "Oczami natury"

W dniu 10 października 2023r. w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego odbył się finisaż wystawy "Oczami natury". Był to ostatni moment w którym można było zobaczyć wszystkie prace uczestników projektu. Na finisażu pojawiła się Dyrekcja Szpitala Babińskiego, przedstawiciele: Muzeum Etnograficznego w Krakowie, WTZ ul. Babińskiego oraz Twórcy prac, pacjenci i pracownicy Szpitala.

wystawa "Oczami natury"

Wernisaż wystawy "Oczami natury"

1 minuta czytania

28 czerwca odbył się wernisaż wystawy "Oczami natury". Wystawa jest efektem warsztatów arteterapeutycznych w ramach projektu zrealizowanego przez Fundację Deca przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

flower pounding

Warsztaty w projekcie "Oczami natury"

Trwają warsztaty w projekcie „Oczami natury” warsztaty arteterapeutyczne o tematyce roślinnej i wystawa prac uczestników. Uczestnicy mieli do wyboru warsztaty flower pounding, batik, warsztaty ceramiczne lub warsztaty kalkografii. Każda z tych technik wymaga innych narzędzi pracy, inny jest też czas wykonania prac.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz