Aktywizacja

Aktywizacja osób po kryzysach psychicznych jest kluczowym elementem terapii i rehabilitacji. Osoby chorujące psychicznie często nie są w stanie pełnić zwykłych ról społecznych. Dzieje się tak z powodu aktywnych objawów. W trakcie choroby czy remisji objawów potrzebują aktywizacji i rehabilitacji, by przywrócić utracone kompetencje społeczne. Osoba "wyleczona" to taka, która powraca do społeczeństwa i nie musi wcale lub tylko w minimalnym stopniu korzystać z opieki socjalnej.

sałatka

Warsztaty kulinarne w projekcie "Dla zdrowia"

Zakończyły się warsztaty kulinarne w projekcie Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca „Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób z zaburzeniami psychicznymi” współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.

nordic walking w parku

Zajęcia aktywizujące w projekcie "Dla zdrowia"

Zakończyły się zajęcia aktywizujące w ramach projektu Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca „Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób z zaburzeniami psychicznymi” współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.

zalew

Wycieczka z projektu "Dla zdrowia"

W piątek 20 października odbyła się wycieczka integracyjna w ramach projektu "Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób z zaburzeniami psychicznymi". Uczestnicy wraz z zespołem projektowym udali się komunikacją miejską na odnowiony Zakrzówek.

wykład

Projekt "Dla zdrowia" rozpoczęty

Projekt "Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób z zaburzeniami psychicznymi" rozpoczął się 21 września 2023r. wykładem o zdrowym stylu życia. Część pierwszą o odżywianiu poprowadziła dietetyk - Aldona Głowacka, drugą o aktywności fizycznej - fizjoterapeuta Wojciech Żarów.

bieg

XXII Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego w Krakowie zakończony!

1 minuta czytania

Zakończył się XXII Mityng Lekkoatletyczny w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych uczestnicy i organizatorzy dali radę. Impreza została przeniesiona do budynku Teatru, w którym odbyły się konkurencje techniczne i artystyczne a bieg mityngowy i sprinty zostały zorganizowane wokół ronda.

plakat szopka

Przedstawienie Jasełkowe

2 minuty czytania

W dniach 19, 20 i 21 grudnia 2022r. w teatrze Szpitala Babińskiego w Krakowie wystawione zostało przedstawienie jasełkowe w ramach projektu "Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie”. Do teatru licznie przybyli m.in. pacjenci i pracownicy Szpitala Babińskiego, mieszkańcy okolicznych osiedli, podopieczni dwóch krakowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej i uczniowie szkoły integracyjnej.

scenografia

Przygotowania do przedstawienia jasełkowego

1 minuta czytania

Od września trwają próby do przedstawienia jasełkowego z udziałem kukiełek, które powstały podczas warsztatów rękodzielniczych w ramach projektu „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie”.

plakat szopka

Zapraszamy na Jasełka!

1 minuta czytania

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca oraz Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie serdecznie zapraszają na przedstawienie jasełkowe w ramach projektu „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie”.

kukiełki: góral i góralka

Powstawanie kukiełek w ramach projektu "Szopka Krakowska"

1 minuta czytania

Kolejny etap projektu „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie” został zakończony. Uczestnicy warsztatów rękodzielniczych zaprojektowali i wykonali kukiełki do przedstawienia jasełkowego. Najpierw powstały szkielety z drutu, które zostały wypełnione gazetami, folią aluminiową i papierem. Ze specjalnej glinki ulepione zostały twarze, dłonie i stopy. Uczestnicy malowali kukiełkom twarze, doczepiali fryzury i przygotowali akcesoria. Następnie krawcowa uszyła efektowne stroje zgodnie z projektem uczestników.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz