Wystawa "Oczami natury"

2 minuty czytania
wysta

26 czerwca 2024r. w budynku Centrum Terapii Zajęciowej w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie odbył się wernisaż wystawy "Oczami natury". Na uroczystości była obecna dyrekcja Szpitala Babińskiego w Krakowie, kierownik WTZ ul. Babińskiego 29, przedstawiciel z Ogrodu Botanicznego w Krakowie, z którymi Fundacja współpracuje, twórcy prac, pacjenci i personel Szpitala, w sumie ok. 100 osób. 

Wystawa powstała w ramach już drugiej edycji projektu „Oczami natury” warsztaty arteterapeutyczne i wystawa prac uczestników inspirowanych światem owadów, zrealizowanego przez Fundację Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i dzięki Szpitalowi Babińskiego.

Odbyły się 4 rodzaje warsztatów, w wyniku których powstało 61 prac:

  • metaloplastyka – tworzenie mini rzeźb z drutu
  • farbowanie tkanin - składanie, skręcanie materiału i kąpiel w wybranych barwnikach
  • ceramika – wykonanie kafli z gliny z motywem owada
  • kalaż – wykonanie obrazu owada wyklejonego z produktów spożywczych

Podczas oglądania wystawy można przeczytać o każdej z technik wykonywania prac, a także wpisać swoje wrażenia do księgi pamiątkowej.

Prezentowane prace będzie można obejrzeć do 10 października 2024r. (od poniedziałku do piątku w godz. 8-15), kiedy to w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego odbędzie się uroczyste zamknięcie wystawy.

Fundacja Deca serdecznie dziękuje 52 twórcom za zaangażowanie w projekt, WTZ Babińskiego za sprawną oprawę prac i pomoc w przygotowaniu wystawy, wolontariuszon z firmy CISCO za pomoc w przygotowaniu poczęstunku na wernisaż, a także całemu personelowi projektu i pracownikom CTZ. 

wernisaż wystawy

wystawa "Oczami natury"

wernisaż wystawy

wernisaż wystawy

poczęstunek

logo małopolski

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz