Wernisaż wystawy "Oczami natury"

1 minuta czytania
plakat Oczami natury 2

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy "Oczami natury", który odbędzie się 26 czerwca 2024r. o godzinie 13.30 w budynku Centrum Terapii Zajęciowej w Szpitalu Klinicznym im. dr Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie (ul. Babińskiego 29).
Wystawa jest zakończeniem projektu „Oczami natury” warsztaty arteterapeutyczne i wystawa prac uczestników inspirowanych światem owadów, edycja 2. W ramach projektu podczas czterech rodzajów warsztatów powstały prace w różnych technikach:   

  •     metaloplastyka - technika polega tworzeniu mini rzeźby wybranego owada z drutu
  •     farbowanie tkanin metodą shibori - technika polegająca na składaniu, pleceniu, czy skręcaniu materiału i kąpieli w wybranych barwnikach
  •     ceramika – warsztaty polegały na wykonaniu kafli z gliny z motywem owada  
  •     kolaż - warsztaty polegały na wykonaniu obrazu owada wyklejonego z produktów spożywczych

Uczestnikami warsztatów były osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym Pacjenci Szpitala Babińskiego. Dla części z nich były to pierwsze doświadczenia artystyczne, dla innych wypróbowanie nowej techniki. Powstało kilkadziesiąt prac, które po oprawieniu zostaną udostępnione szerokiej publiczności.

Wernisaż odbywa się w ramach corocznej imprezy: Festiwalu Sztuki "Sami z Siebie" organizowanej przez terapeutów dla Pacjentów Szpitala Babińskiego w Krakowie i z ich udziałem.
plakat festiwalu

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

logo małopolski

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz