Rozpoczynamy projekt "Oczami natury" edycja 2

2 minuty czytania
ceramika z motywami owadów

Zapraszamy do udziału w projekcie Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca „Oczami natury” warsztaty arteterapeutyczne i wystawa prac uczestników inspirowanych światem owadów, edycja 2. Projekt polega na organizacji różnorodnych warsztatów arteterapeutycznych inspirowanych światem owadów oraz przygotowaniu wystawy prac uczestników warsztatów. 
Zapraszamy do udziału osoby z zaburzeniami psychicznymi, mieszkańców Województwa Małopolskiego. Mogą to być Pacjenci szpitala, osoby leczące się w poradni, uczestnicy WTZ, mieszkańcy DPS itp.

Zapraszamy do udziału osoby z zaburzeniami psychicznymi, mieszkańców Województwa Małopolskiego

Do wyboru warsztaty:

  • Warsztaty metaloplastyczne - "Widzialne-niewidzialne" - tworzenie mini rzeźby owada z drutu. Uczestnicy będą nadawać kształt owadom poprzez wyginanie, skręcanie drutu oraz m.in. zdobienie koralikami i tkaninami. Warsztaty będą się odbywać w grupach czteroosobowych. Uczestnicy wezmą udział w 2 warsztatach. W sumie odbędzie się 6 warsztatów dla 12 osób.
  • Warsztaty farbowania tkanin - "Trzepot skrzydeł motyla" - w trakcie warsztatów powstaną tkaniny farbowane metodą shibori. Tkaninę do barwienia przygotowuje się poprzez: składanie, zagniecenia, szycie, plecenie, czy skręcanie i wiązanie materiału, a następnie zanurza w wybranym barwniku. Warsztaty będą się odbywać w grupach pięcioosobowych. Uczestnicy wezmą udział w 2 warsztatach. W sumie odbędą się 4 warsztaty dla 10 osób.
  • Warsztaty ceramiczne - "Toczenie owada" – wykonywanie kafli o tematyce entomologicznej. Kafle będą najpierw formowane z gliny, tworzony będzie wzór owada, następnie będą wypalane, szkliwione i znów wypalane w piecu ceramicznym. Warsztaty będą się odbywać w grupach czteroosobowych. Uczestnicy wezmą udział w 2 warsztatach. W sumie odbędzie się 12 warsztatów dla 24 osób.
  • Warsztaty kolażu - "Sztuka, przyroda i smak" - warsztaty będą polegały na wykonaniu przestrzennego obrazu, wyklejonego z naturalnych materiałów (np. suszona żywność: przyprawy, orzechy, owoce i płatki kwiatów) w kształcie owada. Owad zostanie najpierw naszkicowany na tekturze, a później wyklejony w różnych kolorach z produktów spożywczych. Warsztaty będą się odbywać w grupach czteroosobowych. Uczestnicy wezmą udział w 2 warsztatach. W sumie odbędzie się 6 warsztatów dla 12 osób.

Warsztaty będą się odbywać w maju i czerwcu 2024r. w godzinach 15-17 w budynku Centrum Terapii Szpitala Babińskiego w Krakowie.

Wernisaż wystawy prac uczestników planowany jest na 26 czerwca 2024r. (Festiwal „Sami z Siebie”), a finisaż na 10 października 2023r. (Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego) w budynku Centrum Terapii.

Osoby chętne do udziału poprosimy podczas warsztatów o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Pytania i zapisy: koordynator projektu nr tel.  12 652 44 67.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

logo małopolski

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz