Warsztaty kulinarne w projekcie "Dla zdrowia"

2 minuty czytania
sałatka

Zakończyły się warsztaty kulinarne w projekcie Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca „Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób z zaburzeniami psychicznymi” współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa. Uczestnicy pod opieką Anny Skiby w podziale na 4 grupy po 5 osób przygotowywali zdrowe posiłki według harmonogramu:

1 warsztat – śniadanie i drugie śniadanie,

2 warsztat – zupy,

3 warsztat – dania obiadowe,

4 warsztat – kolacja,

5 warsztat – przekąski, desery.

Podczas pierwszego warsztatu przygotowano: samodzielnie pieczony chleb z pastą jajeczną na jogurcie greckim jako pierwsze śniadanie oraz granolę z orzechami podaną z naturalnym jogurtem na drugie śniadanie. Do picia - sok z marchewki i jabłka. W trakcie drugiego warsztatu uczestnicy ugotowali zupę krem z pomidorów i zupę jarzynową z kaszą kuskus. Dania obiadowe to łosoś pieczony z ziemniaczkami z wody i surówką oraz pierś z kurczaka z dynią, makaronem, posypany pestkami dyni i serem. Na kolację zaserwowano sałatkę grecką wzbogaconą awokado, pieczony domowy chleb i smalec z białej fasoli. Do tego szklanka soku z jabłka i marchewki. Podczas ostatniego warsztatu uczestnicy przygotowali sałatkę owocową i szarlotkę w pucharku z kaszą jaglaną i orzechami. Gotowe posiłki uczestnicy mogli zjeść, a czego nie zdołali - dostali na wynos. Wszystkie przepisy zostały przygotowane przez dietetyczkę Aldonę Głowacką.

Dodatkowo w tej edycji projektu zorganizowane zostało wyjście na zakupy, w dwóch grupach pod opieką dietetyka. Zajęcia miały na celu naukę wyboru zdrowych produktów i czytania etykiet.

Warsztaty były realizowane od września do listopada 2023r.

granola

pasta jajeczna

zupa krem z pomidorów

składniki na zupy

składniki na sok

penne z kurczakiem i dynią

danie z łososiem

pieczenie chleba

prowadząca warsztaty

zakupy

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa

logo Kraków

www.krakow.pl
www.ngo.krakow.pl

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz