Zajęcia aktywizujące w projekcie "Dla zdrowia"

1 minuta czytania
nordic walking w parku

Zakończyły się zajęcia aktywizujące w ramach projektu Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca „Dla zdrowia" warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób z zaburzeniami psychicznymi, współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa. Uczestnicy w podziale na 2 grupy pod opieką fizjoterapeutów: Grzegorza Grabki i Wojciecha Żarowa realizowali program zajęć:

1 zajęcia - marsz, marszobieg, bieg

2 zajęcia - nordic walking

3 zajęcia – gimnastyka

4 zajęcia – rzuty do celu

5 zajęcia - gry w parach

6 zajęcia – elementy gier zespołowych

7 zajęcia – trening w siłowni

8 – ćwiczenia na zdrowy kręgosłup

Zajęcia były dostosowane do sprawności, kondycji uczestników. Każde zajęcia poprzedza krótka rozgrzewka.

Uczestnicy brali udział w zajęciach aktywizujących od września do listopada. We wrześniu i październiku większość z nich odbywało się na świeżym powietrzu, w parku Szpitala Babińskiego w Krakowie, gdzie znajdują się miejsca do spacerów, rekreacji i ćwiczeń siłowych na przyrządach siłowni plenerowej. W listopadzie zajęcia odbywały się głownie pod dachem w pracowni fizjoterapii wyposażonej w materace i sprzęty do ćwiczeń.

ćwiczeniagryspacer po parku

gry w parach

ćwiczenia

siłownia

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa

logo Krakowa

www.krakow.pl
www.ngo.krakow.pl

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz