1,5 % dla Fundacji Deca

3 minuty czytania
1,5%

W poprzednim roku obchodziliśmy 20-lecie działalności Fundacji Deca. Był to rok, w którym chcieliśmy powrócić do sposobu funkcjonowania sprzed pandemii, czyli wspierać ale także integrować naszych podopiecznych - osoby chorujące psychicznie: mieszkańców mieszkań chronionych i pacjentów Szpitala Babińskiego w Krakowie. Powróciliśmy do spotkań w większym gronie: wigilii dla pacjentów Szpitala czy współorganizowania imprezy sportowej jaką był XXI Mityng Lekkoatletyczny. Te i inne działania były możliwe między innymi dzięki wsparciu, jakiego doświadczaliśmy w ciągu 2022 roku. Dziękujemy za 1% Państwa podatku oraz dziękujemy wszystkim darczyńcom indywidualnym i organizacjom za darowizny finansowe i rzeczowe.
W 2022r. dofinansowaliśmy prowadzenie 4 mieszkań chronionych dla osób z zaburzeniami psychicznymi m.in. zakupiliśmy szafę do przedpokoju i sprzęt kuchenny. Jak zawsze wsparliśmy prośby z poszczególnych oddziałów Szpitala Babińskiego i zakupiliśmy dla pacjentów: sprzęt sportowy i AGD, meble ogrodowe itp.

Dzięki dużym darowiznom skierowanym do oddziałów dziecięcych i młodzieżowych Szpitala Babińskiego mogliśmy sfinansować zakup mebli, sprzętu sportowego i elektronicznego, sprzętu AGD i do nauki oraz wyposażenia pracowni terapii czy sali lekcyjnej. Mamy nadzieję, że najmłodsi pacjenci Szpitala będą mogli dzięki tym sprzętom milej spędzić czas podczas hospitalizacji.  
Wsparliśmy także Spółdzielnię Socjalną "Kobierzyn", której jesteśmy założycielem. Spółdzielnia działa na terenie Szpitala Babińskiego: zajmuje się sprzątaniem klatek schodowych, pracami terenowymi, pielęgnacją zieleni a od kilku lat prowadzi małe bistro Tymiankowo. Spółdzielnia zatrudnia kilkanaście osób po kryzysach psychicznych i dla pracowników jest czymś więcej niż tylko miejscem pracy. W tym roku Fundacja zakupiła dla Tymiankowa m.in. farby i materiały potrzebne do drobnego remontu, czy system do przywoływania w gastronomii - tak aby można było sprawnie obsługiwać klientów.

W ubiegłym roku zrealizowaliśmy kilka projektów dofinansowanych ze środków publicznych: "Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób chorujących psychicznie", "XXI Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego" oraz „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie”. O projektach można więcej przeczytać na stronie internetowej w zakładce projekty.

Wsparliśmy również osoby z traumą wojenną - uchodźców z Ukrainy poprzez realizacje warsztatów arteterapeutycznych wraz z grupą wsparcia dla kobiet i dzieci oraz wsparliśmy osoby chorujące psychicznie z ukraińskiej -partnerskiej organizacji DeStigma poprzez zakup potrzebnych artykułów żywnościowych, środków higieny i czystości.
Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych będziecie Państwo pamiętać o Fundacji Deca i naszych podopiecznych przy rozliczaniu swoich PIT-ów. Osoby chorujące psychicznie bardzo potrzebują wsparcia, często sami nie są w stanie zatroszczyć się o siebie i nie mają na to środków. Wasz 1,5% bardzo im pomaga. Dokładne dane o jego przeznaczeniu zamieścimy jak co roku w sprawozdaniu, które opublikujemy na stronie po jego zatwierdzeniu.
Od 2010 r. jesteśmy organizacją pożytku publicznego o numerze KRS 0000076649, można wspierać nasze działania przekazując dla Fundacji 1,5% podatku. Serdecznie do tego zachęcamy, jednocześnie zapraszamy na nasz portal FB www.facebook.com/fundacjadeca, gdzie na bieżąco staramy się zamieszczać informacje o działaniach Fundacji.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz