Przygotowania do przedstawienia jasełkowego

1 minuta czytania
scenografia

Od września trwają próby do przedstawienia jasełkowego z udziałem kukiełek, które powstały podczas warsztatów rękodzielniczych w ramach projektu „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie”. 

Scenariusz został opracowany przez Macieja Bobra na podstawie tekstu "Szopka Krakowska- prymitywne widowisko z tekstami, nutami i rycinami na podstawie polskich źródeł etnograficznych" Jędrzej Cierniak, Warszawa 1926r. Za reżyserię przedstawienia odpowiedzialna jest Dorota Bert, muzykoterapeuta w Szpitalu Babińskiego. Oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiacy. Scenografią zajęła się Dobromiła Olewicz, arteterapeutka, również pracująca w Szpitalu Babińskiego w Krakowie. 
W trakcie prób uczestnicy projektu ćwiczyli czytanie tekstu i śpiew. Następnie słuchowisko zostało nagrane i próby przeniosły się do teatru, gdzie aktorzy przygotowywali się do jasełek już z wykorzystaniem 22 kukiełek.   

Galeria zdjęć

przygotowanie scenografii

przygotowanie scenografii

 

 

teatr

logo małopolski

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz