Zajęcia aktywizujące w projekcie „Dla zdrowia"

ćwiczenia, nordic walking, siłownia

W ramach projektu „Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób chorujących psychicznie” współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa odbył się wykład na temat wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Wojciech Żarów - fizjoterapeuta wyjaśnił uczestnikom w jaki sposób zwiększyć swoją codzienną aktywność fizyczną, jakie przeszkody stoją na drodze do rozpoczęcia ćwiczeń i jak je pokonać. Mówił też jakim problemom zdrowotnym zapobiega aktywność fizyczna i jakie są korzyści psychologiczne z jej podjęcia. Kolejnym etapem projektu jest udział w zajęciach aktywizujących na świeżym powietrzu pod opieką fizjoterapeutów Wojciecha Żarowa i Grzegorza Grabki. Uczestnicy mogli nauczyć się prawidłowo chodzić z kijami - Nordic Walking, ćwiczyć na przyrządach w siłowni zewnętrznej, zagrać w gry np. kometkę lub w tenisa stołowego. Zajęcia są dostosowane do sprawności, kondycji i preferencji uczestników w danym momencie. Każde zajęcia poprzedza krótka rozgrzewka.

logo Miasto Kraków

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

www.krakow.pl
www.ngo.krakow.pl