XXI Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego w Krakowie zakończony!

2 minuty czytania
mityng2022

29 czerwca 2022r. zawodnicy dzielnie walczyli na boisku a publiczność gorąco ich dopingowała!

Fantastyczna impreza, cieszymy się, że wróciła po przerwie spowodowanej epidemią i że mogliśmy włączyć się w jej organizację. Mityng już po raz szósty odbył się w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych Kocham Kraków z Wzajemnością i był współfinansowany przez Miasto Kraków.

Rywalizacja sportowa była bardzo zacięta a oprócz tego oddziały i zaproszeni goście wzięli także udział w konkursie na najpiękniejszy totem i najlepszy transparent. Było wiele emocji i dobrej zabawy, pogoda także dostosowała się do wspaniałej atmosfery, dopisali kibice. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do śledzenia innych wydarzeń w ramach XXIII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych: relacja na fanpage'u Kocham Kraków z Wzajemnością.

Statystyka Mityngu:

• 6 placówek uczestniczących w XXI Mityngu Lekkoatletycznym Szpitala Babińskiego
  • 236 zawodników
  • 150 osób na widowni
  • 10 wolontariuszy pomagających w organizacji i przeprowadzeniu zawodów sportowych
  • 4 godziny zawodów lekkoatletycznych
  • 21 grup startowych w konkurencjach indywidualnych
  • 6 konkurencji indywidualnych w grupach wiekowych z podziałem na płeć: bieg sprinterski na 50 m kobiet i 100 m mężczyzn; skok w dal z miejsca; rzut piłką lekarską; rzut piłeczką palantową; rzut piłką do celu
  •  2 konkurencje drużynowe: przeciąganie liny (16 zespołów), sztafety 4x100 (12 drużyn)
  •  21 kompletów medali dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach indywidualnych i 4 komplety dla zwycięzców w sztafecie
  •  236 nagród dla wszystkich zawodników
  •  1 nagroda główna i 3 wyróżnienia w konkursie plastycznym na najpiękniejszy transparent

logo Miasto Kraków

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.