Szopka Krakowska

2 minuty czytania
logo-malopolska-v-rgb.png

Zapraszamy do udziału w projekcie „Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie”
Projekt polega na uzupełnieniu figur i kukiełek zabytkowej szopki krakowskiej, która znajduje się w Teatrze Szpitala Babińskiego w Krakowie, ul. Babińskiego 29 oraz przygotowaniu przedstawienia jasełkowego.
Zapraszamy do udziału w warsztatach, podczas których powstaną figurki i kukiełki do zabytkowej szopki. Zajęcia będą się odbywać od czerwca do sierpnia/września 2022r. 2 razy w tygodniu w godzinach 15-17 w Szpitalu Babińskiego w Krakowie, w budynku Centrum Terapii.
Do wyboru jeden z dwóch warsztatów:
• Ceramiczny – warsztat prowadzony w pracowni garncarskiej pod opieką Agnieszki Węgrzyn-Jasiówki i Małgorzaty Pruss-Piotrowicz polega na lepieniu z gliny figurek do szopki przedstawiających Świętą Rodzinę, Aniołów, pasterzy, Trzech Króli i zwierzęta. Następnie figurki będą szkliwione i wypalane w piecu ceramicznym.
lub
• Rękodzielniczy – warsztat prowadzony w pracowni sztuki użytkowej pod opieką Beaty Jasiak i Iwony Olczykowskiej polega na przygotowaniu kukiełek z różnych materiałów np. tektury, włóczki, tkaniny, drutu, niezbędnych do organizacji przedstawienia jasełkowego. Kukiełki będą następnie ubrane w specjalnie uszyte kostiumy i użyte w przedstawieniu jasełkowym.

Zdjęcie Szopki Krakowskiej.

Osoby biorące udział w projekcie pojadą na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego w Krakowie. Uczestnikami projektu mogą być dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy z zaburzeniami psychicznymi z Województwa Małopolskiego.

Osoby chętne do udziału prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wypełniony i podpisany dokument prosimy dostarczyć do biura Fundacji Deca (Szpital Babińskiego, ul. Babińskiego 29, budynek Centrum Terapii). W razie pytań prosimy o kontakt nr tel. 12 652 44 67.
Udział w projekcie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz