1% podatku dla Fundacji Deca

2 minuty czytania
baner.png

Za nami kolejny pandemiczny rok. Był trudny dla nas i dla naszych podopiecznych - osób chorujących psychicznie: mieszkańców mieszkań chronionych i pacjentów Szpitala Babińskiego w Krakowie. Udało się go przetrwać między innymi dzięki wsparciu, jakiego doświadczaliśmy w ciągu 2021 roku. Serdecznie dziękujemy za darowizny finansowe i rzeczowe (w postaci artykułów spożywczych, kosmetyków, środków higieny). Dziękujemy darczyńcom indywidualnym, firmom, instytucjom, organizacjom i grupom nieformalnym za życzliwość i hojność.
Dzięki tej pomocy w ubiegłym roku dokończyliśmy remonty generalne dwóch mieszkań chronionych dla osób z zaburzeniami psychicznymi: w jednym wyremontowaliśmy kuchnię a w drugim łazienkę i wyposażyliśmy oba pomieszczenia w nowe meble i urządzenia.
Zakupiliśmy i przekazaliśmy na oddziały Szpitala Babińskiego sprzęt rehabilitacyjny i sportowy, AGD i meble, zorganizowaliśmy akcję #pokolorujświęta na rzecz osób pozostających w Szpitalu na Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc, bez możliwości wyjścia z oddziału i kontaktu z rodzinami. Dzięki Wam choć trochę udało się umilić im okresy świąteczne, które są szczególnie trudne do przeżywania w warunkach szpitalnych.
Wsparliśmy także Spółdzielnię Socjalną "Kobierzyn", której jesteśmy założycielem. Spółdzielnia działa na terenie Szpitala Babińskiego: zajmuje się sprzątaniem klatek schodowych, pracami terenowymi, pielęgnacją zieleni a od kilku lat prowadzi małe bistro Tymiankowo.Takim podmiotom trudno jest konkurować na rynku w normalnych czasach a co dopiero w tak trudnym okresie pandemii. Spółdzielnia zatrudnia kilkanaście osób po kryzysach psychicznych i dla pracowników jest czymś więcej niż tylko miejscem pracy. W tym roku Fundacja zakupiła dla Tymiankowa m.in. regały wewnętrzne i zewnętrzne (do ekspozycji i sprzedaży roślin ozdobnych, ziół i sadzonek), zastawę stołową i lampę grzewczą - tak aby można było obsługiwać klientów w ogródku w chłodne dni.
Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych będziecie Państwo pamiętać o Fundacji Deca i naszych podopiecznych przy rozliczaniu swoich PIT-ów. Osoby chorujące psychicznie bardzo potrzebują wsparcia, często sami nie są w stanie zatroszczyć się o siebie i nie mają na to środków. Wasz 1% bardzo im pomaga. Dokładne dane o jego przeznaczeniu zamieścimy jak co roku w sprawozdaniu, które opublikujemy na stronie pod koniec marca.
Od 2010 r. jesteśmy organizacją pożytku publicznego o numerze KRS 0000076649, można wspierać nasze działania przekazując dla Fundacji 1% podatku. Serdecznie do tego zachęcamy, jednocześnie zapraszamy na nasz portal FB www.facebook.com/fundacjadeca, gdzie na bieżąco staramy się zamieszczać informacje o działaniach Fundacji.
Przy rozliczaniu PIT-a można skorzystać z zamieszczonego na naszej stronie programu PITaxpl.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz