1% podatku dla Fundacji Deca. Pomagajmy razem!

2 minuty czytania
banner1.png

Kochani! Skończył się rok 2020, rok bardzo trudny dla nas wszystkich a szczególnie dla osób chorujących psychicznie. Epidemia Covid-19 spotęgowała problemy, z którymi na co dzień borykają się nasi podopieczni - mieszkańcy mieszkań chronionych i pacjenci Szpitala Babińskiego w Krakowie. Wielu z nich znalazło się w bardzo trudnej sytuacji - materialnej, życiowej, psychicznej.
Od początku pandemii doświadczyliśmy od wielu z Was ogromnego wsparcia w postaci darowizn rzeczowych, żywności, środków higienicznych, wpłat na konto czy - co równie ważne - słów wsparcia i życzliwości. Bardzo Wam dziękujemy, bo to pomogło nam przetrwać najgorszy czas. Dziękujemy darczyńcom indywidualnym, firmom, instytucjom, organizacjom i grupom nieformalnym za okazane serce i cenne dary.
Dzięki Waszej hojności w ubiegłym roku m.in. wymieniliśmy okna w trzyosobowym mieszkaniu chronionym i umeblowaliśmy salon w czteroosobowym mieszkaniu chronionym dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Oba mieszkania zostały doposażone w niezbędne sprzęty AGD, nowe kołdry, poduszki, pościel i różne drobiazgi potrzebne w codziennym życiu. Wsparliśmy także pacjentów Szpitala Babińskiego: częściowo przekazaliśmy na oddziały artykuły żywnościowe i higieniczne oraz zakupiliśmy sporo mebli i sprzętów, z których korzystają pacjenci w czasie hospitalizacji. Wyposażyliśmy pracownię terapii zajęciowej i świetlicę w oddziałach psychogeriatrycznych oraz siłownię w oddziale podwójnych diagnoz, kupiliśmy kuchenki mikrofalowe, pralkę, maszynki do strzyżenia włosów, czajniki, odzież.
Pomogliśmy zorganizować Wigilie w oddziałach szpitalnych i przekazaliśmy paczki świąteczne mieszkańcom mieszkań chronionych i pacjentom spędzającym Święta w Szpitalu. Cały czas staramy się wspierać Spółdzielnię Socjalną "Kobierzyn", którą założyliśmy kilka lat temu i która zatrudnia osoby po kryzysach psychicznych. W 2020 roku Fundacja sfinansowała ogródek letni w małym bistro "Tymiankowo" prowadzonym przez Spółdzielnię. Chcemy pomóc pracownikom Spółdzielni przetrwać fatalny dla małego biznesu okres pandemii.
Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych będziecie Państwo pamiętać o Fundacji Deca i naszych podopiecznych przy rozliczaniu swoich PIT-ów. Osoby chorujące psychicznie bardzo potrzebują wsparcia, często sami nie są w stanie zatroszczyć się o siebie i nie mają na to środków. Wasz 1% bardzo im pomaga.
Jak co roku szczegółowe informacje o naszych działaniach można będzie znaleźć w sprawozdaniu rocznym Fundacji, które pod koniec marca opublikujemy na naszej stronie (w zakładce "O fundacji" - Sprawozdania).
Od 2010 r. jesteśmy organizacją pożytku publicznego o numerze KRS 0000076649, można wspierać nasze działania przekazując dla Fundacji 1% podatku. Serdecznie do tego zachęcamy, jednocześnie zapraszamy na nasz portal facebookowy www.facebook.com/fundacjadeca, gdzie na bieżąco staramy się zamieszczać informacje o działaniach Fundacji.
Przy rozliczaniu PIT-a można skorzystać z zamieszczonego na naszej stronie programu PITaxpl.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz