Nowe okna, nowe meble - zmiany w mieszkaniach chronionych!

1 minuta czytania
okna_stare_nowe.jpg

Miło nam poinformować, że mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią COVID 19, nasza Fundacja stara się realizować wszystkie plany dotyczące modernizacji i remontów mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi.
Wczoraj w jednym z mieszkań zostały wymienione wszystkie okna - na zdjęciu widać w jakim stanie były wcześniej i jak wygląda to teraz. Okna były niewymiarowe, ponieważ budynki osiedla przy Szpitalu Babińskiego są zabytkowe i mają ponad 100 lat. Rok temu wymienialiśmy okna w mieszkaniu dla 4 osób, teraz w mieszkaniu trzyosobowym. Chcieliśmy koniecznie zdążyć przed zimą i bardzo się cieszymy, że nam się to udało a mieszkańcom będzie zdecydowanie cieplej!
Z kolei w mieszkaniu czteroosobowym, gdzie w ubiegłym roku przeprowadziliśmy duży remont, urządzamy teraz niewielki salon i przedpokój. W lipcu zakupiliśmy komodę, wersalkę i szafki na buty, przed nami jeszcze zakup telewizora. Bardzo chcemy stworzyć mieszkańcom kawałek miłej, wspólnej przestrzeni, w której mogliby wspólnie spędzać czas. Pomimo że miejsca jest niewiele i że mieszkanie ma specyficzny układ pokoi, udało się wygospodarować mały salonik połączony z kuchnią.
Remonty i zakupy mogliśmy zrealizować dzięki wpłatom z 1% podatku oraz darowiznom. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wspierają Fundację Deca i już planujemy kolejne działania na rzecz osób chorujących psychicznie!
Więcej zdjęć i bieżących informacji można znaleźć na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/fundacjadeca/

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz