1% podatku dla Fundacji Deca

2 minuty czytania
20190227_144958.png

Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych będziecie Państwo pamiętać o Fundacji Deca i naszych podopiecznych przy rozliczaniu swoich PIT-ów. Osoby chorujące psychicznie bardzo potrzebują wsparcia, często sami nie są w stanie zatroszczyć się o siebie i nie mają na to środków. Wasz 1% naprawdę może bardzo pomóc! Przy rozliczaniu PIT-a można skorzystać z zamieszczonego na naszej stronie programu PITaxpl.
W ubiegłym roku dzięki Waszej hojności wykonaliśmy remont generalny (łącznie z wymianą okien) w jednym z naszych mieszkań chronionych i sfinansowaliśmy siłownię zewnętrzną dla pacjentów Szpitala Babińskiego. Mogliśmy zorganizować wiele imprez kulturalno-rozrywkowych, zakupić paczki świąteczne i zorganizować Wigilię dla pacjentów pozostających w Szpitalu na Święta Bożego Narodzenia. Wsparliśmy Festiwal Sztuki Osób Chorujących Psychicznie „Sami z siebie” i zakupiliśmy różne sprzęty na oddziały Szpitala (w ubiegłym roku była to m.in. 2 pralki i grill ogrodowy) Pieniądze przeznaczyliśmy także na wkład własny do projektów, które realizowaliśmy w tym roku na rzecz osób chorujących psychicznie:

  • Oczarowanie – Odczarowanie: Art Brut i Arteterapia w Babińskim
  • XX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego
  • Bezpłatne przejazdy dla pacjentów oddziałów psychiatrycznych w celach rehabilitacyjnych
  • Chory psychicznie nadużywający alkoholu - program działań profilaktycznych dla pacjentów oddziałów psychiatrycznych
  • Jak co roku szczegółowe informacje o naszych działaniach można będzie znaleźć w sprawozdaniu rocznym Fundacji, które pod koniec marca opublikujemy na naszej stronie (w zakładce "O fundacji" - Sprawozdania).
    Od 2010 r. jesteśmy organizacją pożytku publicznego o numerze KRS 0000076649, można wspierać nasze działania przekazując dla Fundacji 1% podatku. Serdecznie do tego zachęcamy, jednocześnie zapraszamy na nasz portal facebookowy www.facebook.com/fundacjadeca, gdzie na bieżąco staramy się zamieszczać informacje o działaniach Fundacji.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz