Projekt "Przejazdy w celach rehabilitacyjnych dla pacjentów oddziałów Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie” - 3 edycja

2 minuty czytania
20190716_090418.png

Nasza Fundacja już po raz trzeci będzie realizować projekt pod nazwą „Przejazdy w celach rehabilitacyjnych dla pacjentów Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie”. Beneficjentami projektu są pacjenci oddziałów psychiatrycznych Szpitala Babińskiego w Krakowie a zadanie z zakresu zdrowia publicznego jest współfinansowane przez Gminę Miejską Kraków. Projekt polega na organizacji wyjazdów w celach rehabilitacji psychiatrycznej grup pacjentów z różnych oddziałów Szpitala wraz z ich opiekunami – terapeutami. Chcemy aby z tej możliwości skorzystali pacjenci 8 oddziałów psychiatrycznych Szpitala. W każdym z nich leczy się 20-75 osób w zależności od specyfiki i profilu oddziału.
Zdarza się, że nawet opłata za bilet stanowi problem dla pacjentów Szpitala, którzy często są w trudnej sytuacji materialnej z powodu swojej choroby. Dzięki projektowi i darmowym biletom na pewno będzie łatwiej takie wyjazdy zorganizować, a są one ważnym czynnikiem wspomagającym proces rehabilitacji i zdrowienia. Wyjazdy rehabilitacyjne dla osób chorujących psychicznie są ważną formą ich aktywizacji i integracji społecznej, dają możliwość ćwiczenia umiejętności społecznych i zmniejszania deficytów spowodowanych chorobą. Zakupiliśmy już 44 bilety na przejazdy grupowe. Można będzie z nich skorzystać do 31 grudnia 2019 r. tj. do dnia zakończenia naszego projektu.
Tak jak w latach poprzednich organizacja wyjazdów i dystrybucja biletów będzie koordynowana przez terapeutkę Oddziału Psychiatrycznego Małopolska-Południe, wolontariuszkę współpracującą z naszą Fundacją. W ramach projektu zostały już zakupione grupowe bilety komunikacji miejskiej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz