Projekt „Praca nad kobiecością” – trwa kolejna edycja

2 minuty czytania
logo-malopolska-v-rgb_2.png

Trwa kolejna – druga - edycja projektu "Praca nad kobiecością". Jak już informowaliśmy projekt jest realizowany przez naszą Fundację we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnień i Współuzależnienia działającym w Szpitalu Babińskiego oraz Przytuliskiem Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Malborskiej w Krakowie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim.
Projekt jest współfinansowany przez Województwo Małopolskie a jego celem jest zapobieganie uzależnieniom i patologiom społecznym wśród kobiet bezdomnych poprzez działania psychoterapeutyczne. W projekcie kobiety pracują z terapeutami przez trzy miesiące w trzech grupach: dla osób uzależnionych, dla współuzależnionych i dla ofiar przemocy. Łącznie zostanie przeprowadzonych 36 spotkań. Przydział do konkretnej grupy wynikał z diagnozy problemowej i nozologicznej, którą postawili każdej z uczestniczek specjaliści psychoterapii uzależnień. Zajęcia w grupach są zróżnicowane, ale są także tematy wspólne dla wszystkich trzech grup: Co to jest kobiecość, Mity dotyczące kobiecości, Rola Kobiety, Konstruktywne przeżywanie i wyrażanie emocji: złość, wstyd i poczucie winy.
W związku z realizacją zadania w poprzednim roku wiemy jakie są oczekiwania pań jeśli chodzi o program i tematy zajęć oraz jak ważna była dla nich możliwość kontynuowania terapii. Uczestnictwo w projekcie przełożyło się na codzienne życie w Przytulisku, gdzie można było zauważyć lepszą atmosferę i mniej konfliktów wymagających zdecydowanej interwencji. Dlatego też zdecydowaliśmy się na drugą edycję projektu.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w okresie od 1.08.2017 r do 30.11.2017 r.

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz