Fundacja Deca objęła patronatem Tydzień Zdrowia Psychicznego

2 minuty czytania
plakatkalendarz.jpg

Czy depresja to to samo co złe samopoczucie? Czy mania musi być prześladowcza? Czy schizofrenia to głosy w głowie? Odpowiedzi, na te i wiele innych pytań, będzie można znaleźć w różnych miejscach Katowic już od dzisiaj!
Tydzień Zdrowia Psychicznego to wydarzenie organizowanie przez Oddział Śląsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Przez cały tydzień, od 6 do 12 marca 2017 roku studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego będą edukować o chorobach psychicznych i przekonywać, że nie powinny być one tematem tabu.
Studenci pojawią się między innymi w Bibliotece Śląskiej, Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA), kinie Światowid, na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Na stoiskach i na prelekcjach będą informować o najczęstszych chorobach psychicznych, takich jak depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, czy schizofrenia. Opowiedzą o ich objawach, czynnikach ryzyka oraz o tym jak samemu radzić sobie z chorobą i jak najlepiej pomóc choremu.
Chcemy walczyć z wykluczeniem osób chorych psychicznie. – mówi Magdalena Wszołek, koordynator akcji – Często jest ono bardziej uciążliwe dla chorego niż objawy choroby, z którą się zmaga. Dlatego zaczynając od środowisk studenckich będziemy udowadniać, że nie ma ludzi pozbawionych ryzyka rozwinięcia zaburzenia psychicznego. Jednak, tak jak choroby somatyczne, choroby psychiczne mogą być skutecznie kontrolowane.
Patronatem honorowym akcję objęli: Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca, Prorektor ds. Studiów i Studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Pani prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Katowicach.
Cieszymy się, że możemy wesprzeć taką świetną inicjatywę młodych ludzi!
Wydarzenie można śledzić na facebooku: https://www.facebook.com/events/1829499453977295/

Nasi partnerzy

Ilustracja przedstawia dłoń przyciskająca palcem serce, jak włącznik. Baner zachęcający do datków.

Wspieraj Fundację teraz!

Wspieraj teraz