Nowości i wydarzenia

Nowy projekt Fundacji z zakresu profilaktyki uzależnień!

Miło nam poinformować, że nasza Fundacja otrzymała dotację z budżetu Województwa Małopolskiego i będzie realizować projekt pn. „Chory psychicznie nadużywający alkoholu - program działań profilaktycznych dla pacjentów oddziałów psychiatrycznych” (termin realizacji zadania to 30.07.2018r.

Projekt „Przejazdy dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie” – druga edycja

Nasza Fundacja już po raz drugi będzie realizować projekt pod nazwą „Przejazdy dla pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie”.

Remont i doposażenie mieszkań chronionych

panele

Trwa remont w dwóch mieszkaniach chronionych dla osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi prowadzonych przez Fundację Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca. W jednym z mieszkań wymieniliśmy ciemną wykładzinę dywanową na panele, które zdecydowanie lepiej utrzymać w czystości.

XIX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego

puchary

XIX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego odbył się w środę 13 czerwca na terenie obiektu sportowego przy ul. Babińskiego 29 w Krakowie. Impreza po raz czwarty była organizowana w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”.

Zapraszamy na Mityng Lekkoatletyczny

logo TON

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Mityngu Lekkoatletycznego Szpitala Babińskiego w Krakowie organizowanego w ramach XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”. Zawody odbędą się 13 czerwca 2018r. na boisku przyszpitalnym (ul. Babińskiego 29).

XIX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego

logo TON

Miło nam poinformować, że Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca już po raz czwarty otrzymała dotację na organizację Mityngu Lekkoatletycznego Szpitala Babińskiego w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z wzajemnością".

Ośrodek Pomocy Rodzinom

osrodek

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca włączyła się w organizację Ośrodka Pomocy Rodzinom w Szpitalu Babińskiego w Krakowie. Ośrodek ma powstać na poddaszu w budynku 6A, w którym mieści się Oddział Psychiatryczny Kraków – Krowodrza. Poddasze wymaga generalnego remontu.

Życzenia Wielkanocne

życzenia

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy naszym Podopiecznym, Darczyńcom i Przyjaciołom radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca

Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego

plakat

Informujemy, że powstało Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego. Fundacja ITAKA realizuje projekt Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, pn. Centrum Wsparcia.

Mieszkanie chronione dla osób z zaburzeniami psychicznymi i problemem uzależnienia

Przekazujemy trochę informacji o naszym trzecim mieszkaniu chronionym - m.in. jakie są jego cele, dla kogo jest przeznaczone i jaka jest procedura skierowania i kwalifikacji.