Plik gazet leżący na stole

1,5% dla Fundacji Deca

Za nami kolejny rok działalności i czas na podsumowania. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom – prywatnym i firmom oraz wszystkim osobom, które przekazały na cele statutowe Fundacji 1,5% podatku za 2023 rok. To dzięki Państwu mogliśmy skutecznie i aktywnie działać na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi.

mieszkanie treningowe

Zmiany w mieszkaniach chronionych

W poprzednim roku nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu naszych mieszkań chronionych. Zmiany była spowodowane m. in. koniecznością dostosowania warunków mieszkaniowych do standardów nowej ustawy o pomocy społecznej i nowego rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie mieszkań treningowych i wspomaganych. Wg nowych regulacji prawnych nie stosuje się już określenia mieszkania chronione, lecz właśnie mieszkania treningowe lub wspomagane.

czym jest arteterapia

Artykuł o arteterapii

W październiku ubiegłego roku Fundacja Deca nawiązała współpracę z portalem Leki.pl - leki po ludzku. Można tam znaleźć informacje na temat chorób, leczenia, leków a także grup wsparcia czy pokonywania trudności związanych z konkretną diagnozą. Nasza współpraca dotyczy obszaru zdrowia psychicznego.

życzenia 2023

Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia naszym Podopiecznym, Darczyńcom, Przyjaciołom i Sympatykom oraz wszystkim osobom wspierającym działania Fundacji życzymy zdrowia, ciepła i radości. Oby nadchodzący Nowy Rok – 2024 przyniósł wszystkim to, do dla nich najlepsze. Pomyślności, szczęścia i spełnienia wszelkich marzeń życzy Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca!

wręczenie wyróżnienia

Wyróżnienie w konkursie Kryształy Soli 2023

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca otrzymała wyróżnienie na gali wręczenia nagród Województwa Małopolskiego Amicus Hominum i Kryształy Soli edycja 2023.
Uroczystość odbyła się w Filharmonii Krakowskiej 12 grudnia 2023 r. Wyróżnienie z rąk Iwony Gibas Członka Zarządu Województwa Małopolskiego, Jana Tadeusza Dudy Przewodniczącego Rady Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Radnych Sejmiku odebrała Prezes Fundacji Ewa Jędrys.

sałatka

Warsztaty kulinarne w projekcie "Dla zdrowia"

Zakończyły się warsztaty kulinarne w projekcie Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca „Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób z zaburzeniami psychicznymi” współfinansowanego ze środków Miasta Krakowa.