Zestaw pucharów

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca działa od 2002 roku. Sukcesywnie zdobywane doświadczenie pozwoliło z czasem na realizację coraz bardziej ambitnych i profesjonalnych projektów. Poniżej prezentujemy listę najbardziej istotnych osiągnięć Fundacji.

Nagrody:

W 2023r. Fundacja Deca otrzymała wyróżnienie w kategorii Polityka Społeczna podczas gali wręczenia nagród Województwa Małopolskiego Amicus Hominum i Kryształy Soli.

O nas w mediach:

W 2023r. ukazał się filmik o Fundacji Deca w programie TVP2 Pozyteczni.pl film

2023r. artykuł "Fundacja z duszą" Niezwyciężeni 2/2023 Kwartalnik dla i o osobach z niepełnosprawnościami, str. 7-10

Styczeń 2023r. artykuł w magazynie Służba Zdrowia artykuł

2014r. Radio Kraków "Życie z chorobą psychiczną" audycja "Przed hejnałem"

Projekty:

• Od 2007r. prowadzimy mieszkania chronione (obecnie mieszkania treningowe) dla osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków, finansowane ze środków Miasta Krakowa, a od 2017r. prowadzimy również mieszkania chronione dla osób z zaburzeniami psychicznymi uzależnionych od alkoholu
  • Od 2015r. co roku włączamy się w realizację projektu "Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego" w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością", współfinansowany ze środków Miasta Krakowa
  • Współorganizacja wraz ze Szpitalem Babińskiego w Krakowie konferencji "Centra Zdrowia Psychicznego w Małopolsce – doświadczenia i perspektywy na przyszłość", projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego (2024r.)
  • Projekt "Dla zdrowia - warsztaty kulinarne i zajęcia aktywizujące dla osób z zaburzeniami psychicznymi", współfinansowany ze środków Miasta Krakowa (2 edycje 2022 i 2023)
  • Projekt "Oczami natury" warsztaty arteterapeutyczne o tematyce roślinnej i wystawa prac uczestników, zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego (2023r.)
  • Projekt "Szopka Krakowska – przedstawienie jasełkowe i uzupełnienie zabytkowej szopki z 1930r. z Zakładu dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie", zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego (2022r.)
  • Projekt "Oczarowanie - Odczarowanie: Art Brut i Arteterapia w Babińskim" finansowany przez Ministerstwo Kultury, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego (2019)
  • Projekt "Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w celach rehabilitacyjnych dla pacjentów oddziałów psychiatrycznych", współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków (2017, 2018, 2019)
  • Program pomocy dla kobiet bezdomnych i uzależnionych, współuzależnionych z doświadczeniem przemocy i zaburzeniami psychicznymi - "Praca nad kobiecością", realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego (2016 i 2017 rok)
  • Projekt "Założenie Spółdzielni Socjalnej" finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.2.2. Wsparcie Ekonomii Społecznej, Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej, POKL 2007-2013 (2013 rok) http://kobierzyn.org/