Edukacja

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca włączyła się w organizację Ośrodka Pomocy Rodzinom w Szpitalu Babińskiego w Krakowie. Ośrodek ma powstać na poddaszu w budynku 6A, w którym mieści się Oddział Psychiatryczny Kraków – Krowodrza. Poddasze wymaga generalnego remontu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przeczytania "Krakowskiego informatora o formach pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin" wydanego przez Urząd Miasta Krakowa https://www.bip.krakow.

30 listopada 2017 r. kończy się druga edycja projektu naszej Fundacji „Praca nad kobiecością”. Projekt był adresowany od kobiet bezdomnych mieszkających w Przytulisku Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Malborskiej w Krakowie.

Trwa kolejna – druga - edycja projektu "Praca nad kobiecością". Jak już informowaliśmy projekt jest realizowany przez naszą Fundację we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnień i Współuzależnienia działającym w Szpitalu Babińskiego oraz Przytuliskiem Św.

Projekt był adresowany od kobiet bezdomnych mieszkających obecnie w Przytulisku Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Malborskiej w Krakowie. Zajęcia z beneficjentkami prowadzili terapeuci z Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia ze Szpitala Babińskiego.

Czy depresja to to samo co złe samopoczucie? Czy mania musi być prześladowcza? Czy schizofrenia to głosy w głowie? Odpowiedzi, na te i wiele innych pytań, będzie można znaleźć w różnych miejscach Katowic już od dzisiaj!

Serdecznie zapraszamy na XXIII Sympozjum Sacrum i Przyroda, które w tym roku odbędzie się 15 października w Szpitalu Babińskiego pod hasłem "Środowisko a zdrowie psychiczne człowieka".

Z wielką przyjemnością pragniemy Państwu zaprezentować swoją obecność w Raporcie Rocznym 2008 z działalności w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych "Polska Pomoc".

Fundacja zorganizowała wyjazd 7 pracowników Oddziału Psychiatrii Sądowej do Szpitala GGZ-Drenthe w Assen w Holandii, włączając się w ten sposób do realizacji polsko-holenderskiego projektu „ Rozwój Ośrodka Psychiatrii Sądowej Szpitala Babińskiego”.

Pragniemy poinformować, że Fundacja im. T. Deca jest obecnie w trakcie realizacji kolejnego etapu szkolenia personelu ukraińskiego szpitala.