Edukacja

Projekt Praca nad kobiecością - przeciwdziałanie problemom alkoholowym realizowany przez naszą Fundację zakończył się 30.11.2017 r. Teraz przyszedł czas na jego podsumowanie. Wśród uczestniczek - kobiet bezdomnych z Przytuliska św.

30 listopada 2017 r. kończy się druga edycja projektu naszej Fundacji „Praca nad kobiecością”. Projekt był adresowany od kobiet bezdomnych mieszkających w Przytulisku Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Malborskiej w Krakowie.

Trwa kolejna – druga - edycja projektu "Praca nad kobiecością". Jak już informowaliśmy projekt jest realizowany przez naszą Fundację we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnień i Współuzależnienia działającym w Szpitalu Babińskiego oraz Przytuliskiem Św.

Projekt był adresowany od kobiet bezdomnych mieszkających obecnie w Przytulisku Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Malborskiej w Krakowie. Zajęcia z beneficjentkami prowadzili terapeuci z Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia ze Szpitala Babińskiego.

Czy depresja to to samo co złe samopoczucie? Czy mania musi być prześladowcza? Czy schizofrenia to głosy w głowie? Odpowiedzi, na te i wiele innych pytań, będzie można znaleźć w różnych miejscach Katowic już od dzisiaj!

Serdecznie zapraszamy na XXIII Sympozjum Sacrum i Przyroda, które w tym roku odbędzie się 15 października w Szpitalu Babińskiego pod hasłem "Środowisko a zdrowie psychiczne człowieka".

Z wielką przyjemnością pragniemy Państwu zaprezentować swoją obecność w Raporcie Rocznym 2008 z działalności w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych "Polska Pomoc".

Fundacja zorganizowała wyjazd 7 pracowników Oddziału Psychiatrii Sądowej do Szpitala GGZ-Drenthe w Assen w Holandii, włączając się w ten sposób do realizacji polsko-holenderskiego projektu „ Rozwój Ośrodka Psychiatrii Sądowej Szpitala Babińskiego”.

Pragniemy poinformować, że Fundacja im. T. Deca jest obecnie w trakcie realizacji kolejnego etapu szkolenia personelu ukraińskiego szpitala.

Projekt „Rodzina w opresji – psychoedukacja rodzin osób niepełnosprawnych chorujących psychicznie” to cykl zajęć psychoedukacyjnych trwających ok. 4 miesięcy, organizowanych dla rodzin pacjentów dotkniętych schizofrenią.