Mieszkania treningowe

Fundacja Deca prowadzi mieszkania treningowe (dawna nazwa mieszkania chronione) dla osób po kryzysach psychicznych i wychodzących z uzależnienia. https://fundacjadeca.org/projekty/mieszkania-chronione Zobacz >

mieszkanie treningowe

Zmiany w mieszkaniach chronionych

W poprzednim roku nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu naszych mieszkań chronionych. Zmiany była spowodowane m. in. koniecznością dostosowania warunków mieszkaniowych do standardów nowej ustawy o pomocy społecznej i nowego rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w sprawie mieszkań treningowych i wspomaganych. Wg nowych regulacji prawnych nie stosuje się już określenia mieszkania chronione, lecz właśnie mieszkania treningowe lub wspomagane.

20171002_120306.jpg

Zatrudnimy opiekunów i koordynatora do mieszkań chronionych w Krakowie

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca zatrudni na umowę zlecenie opiekunów i koordynatora w mieszkaniach chronionych dla osób z zaburzeniami psychicznymi i uzależnieniem od alkoholu, w okresie trwania projektu, od października 2023r. do października 2024r. (praca dodatkowa) z możliwością przedłużenia. Mieszkania znajdują się w okolicach Szpitala Babińskiego w Krakowie.

okna

Nowe okna w mieszkaniu chronionym

W jednym z naszych mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi wymieniliśmy wszystkie okna na nowe. Mieszkańcom powinno być zdecydowanie cieplej w zimie. Udało się to dzięki wpłatom z 1% podatku oraz dzięki darowiznom.

kuchenka

Nowa kuchenka do mieszkania chronionego

Informujemy, że Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca zakupiła nową kuchenkę elektryczną do jednego z mieszkań chronionych. Poprzednia była już bardzo zużyta i częściowo niedziałająca. Nowa kuchenka prezentuje się zdecydowanie lepiej z meblami kuchennymi zakupionymi w 2018r.

panele

Remont i doposażenie mieszkań chronionych

Trwa remont w dwóch mieszkaniach chronionych dla osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi prowadzonych przez Fundację Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca. W jednym z mieszkań wymieniliśmy ciemną wykładzinę dywanową na panele, które zdecydowanie lepiej utrzymać w czystości.