Źródła ciasteczek i czas ich przechowywania:

• przechowujące preferencje odwiedzającego
  • zapewniające poprawne działanie strony internetowej
  • gromadzące dane analityczne (o zachowaniu użytkownika)

Fundacja używa tego rodzaju ciasteczek do identyfikacji sesji oraz użytkownika zalogowanego.

Na niektórych stronach wyświetlają się treści pochodzące od podmiotów zewnętrznych, takich jak YouTube czy Facebook.

Podmioty zewnętrzne na stronie internetowej Fundacji

• YouTube - obsługa filmów wideo
  • Mapbox.com - hostowanie rastrowych podkładów map i danych geolokalizacyjnych
  • Facebook - obsługa fanpage'a Fundacji
  • Google - formularze online, czcionki, dokumenty

Czyszczenie ciasteczek z urządzenia

Należy jednak pamiętać, że można w ten sposób utracić zapisane informacje (np. zapisane dane logowania, preferencje stron).

Współczesne przeglądarki umożliwiają stałe blokowanie ciasteczek, należy jednak pamiętać, ze w ten sposób możemy utracić funkcjonalność przeglądanej strony i będzie to uciążliwe dla użytkownika.