XVI Mityng Lekkoatletyczny

3 czerwca 2015 r. odbył się XVI Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego. W tym roku zawody były zorganizowane w ramach XVI Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością” a nasza Fundacja otrzymała dofinansowanie na realizację Mityngu od Gminy Miejskiej Kraków.
W imprezie uczestniczyło aż 289 zawodników reprezentujących oddziały Szpitala Babińskiego, Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowe Domy Pomocy. Kibicowała im licznie zgromadzona publiczność a w organizacji pomagała grupa 18 wolontariuszy.
Gościem honorowym Mityngu był pan Bogdan Dąsal Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych.
Odbyło się 7 konkurencji sportowych z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz grupy wiekowe. Rozdano 22 komplety medali, puchary w konkurencji „bieg mityngowy o puchar Dyrektora Szpitala” a każdy z uczestników otrzymał nagrodę za udział w zawodach. O Mityngu napisał Dziennik Polski w artykule „Jedyna taka impreza w Polsce” (http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3887969,jedyna-taka-impreza-sport...).
Pogoda dopisała, wszyscy bawili się świetnie - najpierw na zawodach a po ich zakończeniu na dyskotece w budynku Teatru Szpitala.

Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.
www.krakow.pl
www.ngo.krakow.pl