Nowości i wydarzenia

Nowe okna w mieszkaniu chronionym

okna

W jednym z naszych mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi wymieniliśmy wszystkie okna na nowe. Mieszkańcom powinno być zdecydowanie cieplej w zimie. Udało się to dzięki wpłatom z 1% podatku oraz dzięki darowiznom.

Zakończenie projektu "Oczarowanie-Odczarowanie: Art Brut i Arteterapia w Babińskim"

wystawa

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w projekcie Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca "Oczarowanie-Odczarowanie: Art Brut i Arteterapia w Babińskim".

Wernisaż wystawy

wystawa

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca serdecznie zaprasza do udziału w wernisażu wystawy prac uczestników warsztatów zorganizowanych w ramach projektu Oczarowanie – Odczarowanie Art Brut i Arteterapia w Babińskim.

Ufundowaliśmy siłownię zewnętrzną dla pacjentów Szpitala Babińskiego!

Miło nam poinformować, że dziś odbyło się otwarcie dwóch siłowni zewnętrznych na terenie Szpitala Babińskiego. Pierwsza z nich znajduje się między budynkami Centrum Terapii, 5C i została wybudowana ze środków naszej Fundacji (15.000 zł) i PZU Życie (10.000 zł).

Oczarowanie – Odczarowanie: Art Brut i Arteterapia w Babińskim

Art-brut

Projekt Fundacji Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca "Oczarowanie – Odczarowanie: Art Brut i Arteterapia w Babińskim" trwa. Odbyły się już trzy spotkania ze sztuką oraz większość warsztatów.

Efekty pracy uczestników projektu można obejrzeć w zakładce GALERIA.

Projekt "Przejazdy w celach rehabilitacyjnych dla pacjentów oddziałów Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie” - 3 edycja

Nasza Fundacja już po raz trzeci będzie realizować projekt pod nazwą „Przejazdy w celach rehabilitacyjnych dla pacjentów Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego SPZOZ w Krakowie”.

XX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego zakończony!

statuetka

Zawodnicy dzielnie walczyli na boisku a później przy muzyce bawili się w Teatrze.

XX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego

5 czerwca 2019 r. odbędzie się jubileuszowy XX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego. Po raz kolejny zawody będą organizowane w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”.

Nowa kuchenka do mieszkania chronionego

kuchenka

Informujemy, że Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca zakupiła nową kuchenkę elektryczną do jednego z mieszkań chronionych. Poprzednia była już bardzo zużyta i częściowo niedziałająca. Nowa kuchenka prezentuje się zdecydowanie lepiej z meblami kuchennymi zakupionymi w 2018r.

Oczarowanie – Odczarowanie: Art Brut i Arteterapia w Babińskim

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowym projekcie Fundacji Deca, który będziemy realizować od maja do września 2019 r. Projekt pt.