XX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego zakończony!

2 minuty czytania
statuetka

Zawodnicy dzielnie walczyli na boisku a później przy muzyce bawili się w Teatrze.
Mityng już po raz piąty został zorganizowany w ramach XX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych Kocham Kraków z Wzajemnością i był współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków. Z racji jubileuszu zawody w tym roku miały wyjątkową oprawę i gościa specjalnego - Panią Annę Dymną, która otworzyła Mityng i wręczyła zespołom pamiątkowe statuetki. No a potem rozpoczęła się rywalizacja sportowa! Było wiele emocji i dobrej zabawy, pogoda także dostosowała się do wspaniałej atmosfery, dopisali kibice. Było super!
Statystyka Mityngu:
- 11 placówek uczestniczących w XX Mityngu Lekkoatletycznym Szpitala Babińskiego
- 320 zawodników
- 400 osób na widowni
- 15 wolontariuszy pomagających w organizacji i przeprowadzeniu zawodów sportowych
- 4 godziny zawodów lekkoatletycznych
- 2,5 godziny zabawy rekreacyjnej
- 22 grupy startowe w konkurencjach indywidualnych
- 6 konkurencji indywidualnych w grupach wiekowych z podziałem na płeć:

• Bieg mityngowy jubileuszowy o puchar Dyrektora na dystansie 300 m dla kobiet i mężczyzn
  • Bieg sprinterski 50 m kobiet i 100 m mężczyzn
  • Skok w dal z miejsca