Nowości i wydarzenia

Zapraszamy na Mityng Lekkoatletyczny

logo TON

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Mityngu Lekkoatletycznego Szpitala Babińskiego w Krakowie organizowanego w ramach XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z wzajemnością”. Zawody odbędą się 13 czerwca 2018r. na boisku przyszpitalnym (ul. Babińskiego 29).

XIX Mityng Lekkoatletyczny Szpitala Babińskiego

logo TON

Miło nam poinformować, że Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca już po raz czwarty otrzymała dotację na organizację Mityngu Lekkoatletycznego Szpitala Babińskiego w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z wzajemnością".

Ośrodek Pomocy Rodzinom

osrodek

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca włączyła się w organizację Ośrodka Pomocy Rodzinom w Szpitalu Babińskiego w Krakowie. Ośrodek ma powstać na poddaszu w budynku 6A, w którym mieści się Oddział Psychiatryczny Kraków – Krowodrza. Poddasze wymaga generalnego remontu.

Życzenia Wielkanocne

życzenia

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy naszym Podopiecznym, Darczyńcom i Przyjaciołom radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca

Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego

plakat

Informujemy, że powstało Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego. Fundacja ITAKA realizuje projekt Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, pn. Centrum Wsparcia.

Mieszkanie chronione dla osób z zaburzeniami psychicznymi i problemem uzależnienia

Przekazujemy trochę informacji o naszym trzecim mieszkaniu chronionym - m.in. jakie są jego cele, dla kogo jest przeznaczone i jaka jest procedura skierowania i kwalifikacji.

Krakowski informator o formach pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin

informator

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do przeczytania "Krakowskiego informatora o formach pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin" wydanego przez Urząd Miasta Krakowa https://www.bip.krakow.

Mieszkania Chronione dla osób chorujących psychicznie 2018-2021

logo Kraków

Z radością informujemy, że Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca już po raz kolejny podpisała umowy z Gminą Miejską Kraków na prowadzenie dwóch mieszkań chronionych dla osób z zaburzeniami psychicznymi znajdujących się przy ul. Babińskiego 29 w Krakowie.

Boże Narodzenie 2017 - życzenia świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Bliskim, Przyjaciołom, Podopiecznym życzymy przeżycia tego szczególnego czasu w radości i pokoju. Tradycyjnie z okazji Świąt ufundowaliśmy paczki dla mieszkańców z naszych trzech mieszkań chronionych.

Podsumowanie projektu „ Praca nad kobiecością - przeciwdziałanie problemom alkoholowym"

Projekt Praca nad kobiecością - przeciwdziałanie problemom alkoholowym realizowany przez naszą Fundację zakończył się 30.11.2017 r. Teraz przyszedł czas na jego podsumowanie. Wśród uczestniczek - kobiet bezdomnych z Przytuliska św.