Nowości i wydarzenia

Mieszkania Chronione dla osób chorujących psychicznie 2018-2021

logo Kraków

Z radością informujemy, że Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca już po raz kolejny podpisała umowy z Gminą Miejską Kraków na prowadzenie dwóch mieszkań chronionych dla osób z zaburzeniami psychicznymi znajdujących się przy ul. Babińskiego 29 w Krakowie.

Boże Narodzenie 2017 - życzenia świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Bliskim, Przyjaciołom, Podopiecznym życzymy przeżycia tego szczególnego czasu w radości i pokoju. Tradycyjnie z okazji Świąt ufundowaliśmy paczki dla mieszkańców z naszych trzech mieszkań chronionych.

Podsumowanie projektu „ Praca nad kobiecością - przeciwdziałanie problemom alkoholowym"

Projekt Praca nad kobiecością - przeciwdziałanie problemom alkoholowym realizowany przez naszą Fundację zakończył się 30.11.2017 r. Teraz przyszedł czas na jego podsumowanie. Wśród uczestniczek - kobiet bezdomnych z Przytuliska św.

Kończy się projekt „Praca nad kobiecością”

30 listopada 2017 r. kończy się druga edycja projektu naszej Fundacji „Praca nad kobiecością”. Projekt był adresowany od kobiet bezdomnych mieszkających w Przytulisku Św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Malborskiej w Krakowie.

Remont łazienki w mieszkaniu chronionym

łazienka

Właśnie zakończyliśmy remont łazienki w jednym z naszych mieszkań chronionych. Łazienka w nowej odsłonie prezentuje się bardzo ładnie: wymieniona została cała instalacja hydrauliczna oraz glazura, resztę ścian pomalowano. Wymieniliśmy na nowy kompakt WC.

Kiermasz jesienny w Kobierzynie!

Terapeuci zajęciowi i Pacjenci Szpitala Babińskiego zapraszają na tradycyjny Kiermasz jesienny. W tym roku Kiermasz odbędzie się w poniedziałek i wtorek, 30 i 31 października w godzinach od 8.00 do 17.00 w Centrum Terapii (budynek nr XIV przy rondzie głównym Szpitala).

Projekt „Praca nad kobiecością” – trwa kolejna edycja

Trwa kolejna – druga - edycja projektu "Praca nad kobiecością". Jak już informowaliśmy projekt jest realizowany przez naszą Fundację we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Terapii Uzależnień i Współuzależnienia działającym w Szpitalu Babińskiego oraz Przytuliskiem Św.

Nowe mieszkanie chronione już działa!

Z radością informujemy, że 1 września b.r. uruchomiliśmy nasze trzecie mieszkanie chronione. Środki na remont generalny i wyposażenie lokalu a także na jego prowadzenie do 2020 roku otrzymaliśmy od Gminy Miejskiej Kraków w wyniku wygranego konkursu.

Ruszył projekt „Praca nad kobiecością”!

logo

Z przyjemnością informujemy, że 1 sierpnia rozpoczęliśmy realizację projektu „Praca nad kobiecością”. Nasza Fundacja wzięła udział w konkursie Województwa Małopolskiego w dziedzinie profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom i otrzymała dotację na realizację tego przedsięwzięcia.

Projekt "Bezpłatne przejazdy rehabilitacyjne dla pacjentów oddziałów psychiatrycznych"

bilety

Trwa projekt realizowany przez naszą Fundację dzięki finansowemu wsparciu Gminy Miejskiej Kraków. Beneficjentami projektu są pacjenci oddziałów psychiatrycznych Szpitala Babińskiego w Krakowie.