Sztuka

Terapeuci zajęciowi i Pacjenci Szpitala Babińskiego zapraszają na tradycyjny Kiermasz jesienny. W tym roku Kiermasz odbędzie się w poniedziałek i wtorek, 30 i 31 października w godzinach od 8.00 do 17.00 w Centrum Terapii (budynek nr XIV przy rondzie głównym Szpitala).

W dniach od 20 do 24 czerwca 2016 r. w Szpitalu Babińskiego odbędzie się IV Festiwal Sztuki "Sami z Siebie". W tym roku kolejny raz Fundacja Deca włączyła się w jego organizację.

Zapraszamy do udziału w Festiwalu sztuki osób chorujących psychicznie "Sami z Siebie" połączonego z obchodami 73 rocznicy eksterminacji pacjentów Szpitala. Festiwal organizowany jest na terenie Szpitala Babińskiego w Krakowie we współpracy z naszą Fundacją.

Program Festiwalu

10 października 2013 r. Fundacja Deca wraz z terapeutami Szpitala Babińskiego zorganizowała bal dla Pacjentów z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

9 października 2009 r.

Projekt „90 lat miasta-ogrodu – Szpital Babińskiego w obiektywie” to wystawa starej i współczesnej fotografii Szpitala w Galerii Pałacyk „Sokół” - Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Krakowie.

Projekt „Szkolenie w zakresie terapii przez sztukę w dziedzinach muzyki, teatru i tańca oraz przygotowanie przez uczestników szkolenia prezentacji dokonań artystycznych swoich podopiecznych i własnej pracy w ramach szkolenia” finansowany w ramach Programu Operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzict