Mieszkanie chronione

Właśnie zakończyliśmy remont łazienki w jednym z naszych mieszkań chronionych. Łazienka w nowej odsłonie prezentuje się bardzo ładnie: wymieniona została cała instalacja hydrauliczna oraz glazura, resztę ścian pomalowano. Wymieniliśmy na nowy kompakt WC.

Z radością informujemy, że 1 września b.r. uruchomiliśmy nasze trzecie mieszkanie chronione. Środki na remont generalny i wyposażenie lokalu a także na jego prowadzenie do 2020 roku otrzymaliśmy od Gminy Miejskiej Kraków w wyniku wygranego konkursu.

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wsparły naszych podopiecznych przekazując 1% podatku (ponad 14000 złotych).

W czwartek 17 grudnia odwiedziliśmy fundacyjne mieszkania chronione i przekazaliśmy świąteczne podarunki naszym podopiecznym. To nie tak wielka skala jak Szlachetna Paczka, ale staraliśmy się spełnić życzenia i mamy nadzieję, że są zadowoleni z tegorocznej Gwiazdki.

Fundacja Deca dzięki środkom uzyskanym z 1% Państwa podatku za rok 2013 doposażyła jedno z mieszkań chronionych w meble dla dodatkowej osoby. Od 2015r. mieszkanie jest przeznaczone dla trzech osób, a niej jak w poprzednich latach dla dwóch.

Miło nam jest poinformować, że Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca już po raz kolejny otrzymała dotację na prowadzenie dwóch mieszkań chronionych znajdujących się przy ul. Babińskiego 29 w Krakowie. Projekt będzie realizowany w okresie od 1.01.2015 do 31.12.2017r.

W środę 17 grudnia 2014r. odwiedziliśmy mieszkania chronione i przekazaliśmy świąteczne podarunki naszym podopiecznym. Mamy nadzieję, że będą zadowoleni z zawartości. Paczki ufundowaliśmy także dla najbardziej potrzebujących wsparcia pacjentów Zespołu Leczenia Środowiskowego Kraków-Podgórze.

Minął kolejny rok funkcjonowania mieszkań chronionych prowadzonych przez Fundacje Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca finansowanych ze środków Gminy Miejskiej Kraków. W prowadzonych przez nas obu mieszkaniach przeznaczonych dla 6 osób przebywa obecnie 4 panów i 2 panie.

Prowadzimy mieszkania chronione dla osób chorujących psychicznie od 2007r. Nasi podopieczni aktywizują się społecznie i zawodowo poprzez uczestnictwo w zajęciach Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy. Niektórzy z nich pracują zarobkowo, uczą się lub są wolontariuszami.

Rezydenci mieszkania chronionego prowadzonego przez Fundację otrzymali na czas Świąt Wielkiej Nocy dodatkowe wsparcie w postaci poczęstunku. Wszystkim osobom bedącym pod opieką Fundacji życzymy
zdrowych i wesołych świąt.