Mieszkanie chronione

Dzięki darowiźnie z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego udało nam się we wrześniu odnowić kuchnię w jednym z mieszkań chronionych prowadzonych przez Fundację.

Trwa remont w dwóch mieszkaniach chronionych dla osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi prowadzonych przez Fundację Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca. W jednym z mieszkań wymieniliśmy ciemną wykładzinę dywanową na panele, które zdecydowanie lepiej utrzymać w czystości.

Przekazujemy trochę informacji o naszym trzecim mieszkaniu chronionym - m.in. jakie są jego cele, dla kogo jest przeznaczone i jaka jest procedura skierowania i kwalifikacji.

Z radością informujemy, że Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca już po raz kolejny podpisała umowy z Gminą Miejską Kraków na prowadzenie dwóch mieszkań chronionych dla osób z zaburzeniami psychicznymi znajdujących się przy ul. Babińskiego 29 w Krakowie.

Właśnie zakończyliśmy remont łazienki w jednym z naszych mieszkań chronionych. Łazienka w nowej odsłonie prezentuje się bardzo ładnie: wymieniona została cała instalacja hydrauliczna oraz glazura, resztę ścian pomalowano. Wymieniliśmy na nowy kompakt WC.

Z radością informujemy, że 1 września b.r. uruchomiliśmy nasze trzecie mieszkanie chronione. Środki na remont generalny i wyposażenie lokalu a także na jego prowadzenie do 2020 roku otrzymaliśmy od Gminy Miejskiej Kraków w wyniku wygranego konkursu.

Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wsparły naszych podopiecznych przekazując 1% podatku (ponad 14000 złotych).

W czwartek 17 grudnia odwiedziliśmy fundacyjne mieszkania chronione i przekazaliśmy świąteczne podarunki naszym podopiecznym. To nie tak wielka skala jak Szlachetna Paczka, ale staraliśmy się spełnić życzenia i mamy nadzieję, że są zadowoleni z tegorocznej Gwiazdki.

Fundacja Deca dzięki środkom uzyskanym z 1% Państwa podatku za rok 2013 doposażyła jedno z mieszkań chronionych w meble dla dodatkowej osoby. Od 2015r. mieszkanie jest przeznaczone dla trzech osób, a niej jak w poprzednich latach dla dwóch.

Miło nam jest poinformować, że Fundacja Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca już po raz kolejny otrzymała dotację na prowadzenie dwóch mieszkań chronionych znajdujących się przy ul. Babińskiego 29 w Krakowie. Projekt będzie realizowany w okresie od 1.01.2015 do 31.12.2017r.